| AvalohAlyn a întrebat:

Faceti bine altora? Sau va ganditi numai la voi?

Răspuns Câştigător
| Mariii_9074 a răspuns:

Pai.Depinde la ce te referi.happyEu nu ma gandesc doar la mine, desi ar cam trebui, fiindca sunt fata. Fetele asa fac in general.Depinde.Deoinde de persoana respectiva sau depinde de cei din jurul ei. Daca unul e rau si-ti face numai rau, cum sa-i faci tu bine. In general eu fac bine si altor oameni, indiferent de varsta, natie sau genwinking Mesajul asta il adresez tuturor cu drag.Sa faca bine si altor oameni si sa nu se mai gandeasca numai la ei. Cine isi iubeste prea mult persoana proprie si ii pasa numai de el si de ceilalti zice : "Hai da`i in pana mea! ", o sa ajunga un/o narcisist/a si nu o sa mai aiba prieteni asa ca : Nu va ganditi numai la voi! Faceti bine si altora, pentru a va fi si voua binewinking

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

In limita posibilitatilor, imi place sa fac binele. Lozinca mea este:sa nu treaca nici o zi fara o fapta buna!

Apache
| Apache a răspuns:

In general ma gandesc la mine.dar am momente cand ma gandesc si la altii...dar in general numai la persoane la care tin *si sunt rare...*

| Flav a răspuns:

Si ce vrei sa spun pe Net? Ca-s bunul samaritean? Aveti niste intrebari, de parca va plictisiti pe Internet. Grow up!

| Hăgiul a răspuns:

Asa m-a nascut mama, mai intai sa vad zambetul celuilalt, fie el si necunoscut, si apoi -daca mai am timp- sa pot zambi la randul meu...

| Dean1996 a răspuns:

In primul rand ma gandesc ca mine,pentru ca un "instinct" sa te protejezi pe tine insuti. Dupa ma gandesc la ceilalti,stiu ca pot sa-i ajut,eu vreau sa-i ajut pe cei din jurul meu,de mica am vrut asta, am crezut ca este doar "inocenta varstei" si chiar si acum, la 15 ani mi se zice ca e inocenta,o "puritate" care nu e atinsa de rautatea vietii,si ca ma voi raci,si nu o sa mai vreau sa ajut pe mine,mi se zice sa incerc sa fiu egoista, d-astea, dar eu nu fac asta.Eu vreau sa ajut lumea,nu conteaza cum,si la propriu,si la figurat,mereu mi-a placut sa fac asta,si mereu am avut o satisfactie,cea interioara,pentru ca va spun de acum,daca ajutati o persoana,nu conteaza cum,"sentimental" sau pur si simplu,o ajutati cu un bagaj,sa nu va asteptati ca toti sa va multumeasca,important e ca tu sa zambesti spunand:,,Am ajutat-o".Ma gandesc la mine,si la ceilalti, oh, am uitat sa mentionez.Ma gandesc la MINE, la persoanele care le iubesc, si dupa la restul lumii.Sincer,lumea asta e plina de ura,rautate,egoism,rasism[nu peste tot],si cred ca ar fi mai bine ca tot noi,oamenii,sa o facem un loc mai bun.
Logica mea poate vi se pare inocenta,banala,dar eu asta cred, poate voi mai scrie peste anii bunii la intrebarea asta, ca sa vad atunci ce opinie amhappy

| elasexygagica a răspuns:

Numa sh numa la minelove struck, da ce altii sau gandit la mine? vezitzi de treaba.

| whatevernvm a răspuns:

Ma gandesc in primul rand la mine si la persoana care e pe primul loc in viata mea, restul pe locul secund dupa noi 2. Si oricum lumea nu prea merita.

Bafta!

| ioanaioana a răspuns:

Uneori,e bine sa te gandesti si la ceilalti da e bine sa te gandesti si la tine

| hummer24 a răspuns:

Eu fac bine si la altii nu ma gandesc numai la mine, cand fac ceva bun parca ma simt mai bine si util pe aceasta planeta laughing

| Isabelamaria21 a răspuns:

Eu sincer, mă gândesc mereu numai la mine şi nu îmi pare rău de lucrul ăsta că şi alţii fac la fel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si...nu as vrea sa ma pun sa insir daca fac sau nu fac bine altora.Ce conteaza? Binele facut e intotdeauna bine-venit.
In sensul in care spui tu(partea cu gandirea), nu.Imi asum unele riscuri pentru a face bine altcuiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este singurul meu scop, in masura posibilitatilor mele.Dar nici pe cei ce fac rau, nu-i pot lasa in pace.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac bine altora, dupa ce-mi vad casa indestulata! Suna a egoism? Ma doare-n cot!

| Diiiaaa a răspuns:

Am și eu momente și momente.

Însă e normal să mă pun pe mine pe primul loc iar mai apoi să ma gândesc la ceilalți.

Și nu, nu sunt egoistă deloc când spun asta deoarece și ceilalți tot așa ar face dacă ar fi în locul meu.

| UrsuletulCioco a răspuns:

LA MINEH!