| Meme10Memu a întrebat:

Faptul ca substantele ce provoaca somnul la om au un efect asemanator asupra formelor de viață numite Hydra vulgaris, ce nu au creier, sugereaza ca formele de viata sunt opera aceluiasi creator.

https://www.descopera.ro/......-raspunsul

Ce credeti?

1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Din punctul meu de vedere, este clar ca suntem produsul aceluiasi creator.Nu sustin ideea dumnezeului prezentat de biserica sau chiar si de alte religii, dar in mod clar tot universul, deci implicit si toate formele de viata, au la baza acelasi punct de plecare.Mai nou s-a descoperit "ADN uman" in compozitia unor stele indepartate de planeta noastra.Asta demonstreaza ca avem aceeasi sursa a creatiei, deci tot universul contine parti din noi si noi continem parti din tot universul.