| RAY a întrebat:

Intrebarea asta e pentru deisti, panteisti

1 credeti in viata de apoi? = deisti, panteisti

2 in ce fel acel creator panteist se arata in natura?

3 pentru deisti = credeti in big bang, evolutie? credeti ca a intervenit de mai multe ori acel creator?

ultima intrebare cum a aparut acel creator panteist sau deist?

10 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da exista viata dupa moarte altfel am trai degeaba fara un scop. Creatorul a fost dintotdeauna.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

E corect... dacă vorbești despre Dumnezeu.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Cu siguranta! Eu nu dau un raspuns ca sa fie la numar, nu intamplator ma duc duminica si sarbatorile la sfanta biserica.

| dracu14 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Si daca zicea odin numai era corect nu?

| HueyFreeman a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Ok, o luam altfel. Ai habar ce sunt aia panteistii sau deistii?

| Thunderstruck a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Sunteti amuzanti cei care credeti ca aveti un scop in viata...Si daca exista viata dupa moarte si ajungi in paradis...Ok, ai ajuns, care-i scopul? Nici aici nu exista un scop.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Thunderstruck):

E o gluma? Dar n-ai haz

| RAY explică (pentru besleaganicolaecosmin):

De ce ai raspuns, intrearea e pentru deisti, panteisti, vrei ignor?

| Thunderstruck a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Ok, lasam glumele, zi-mi si mie scopul tau dupa ce-ai ajuns in rai, o sa stai o eternitate cu Dumnezeu...Bine, scopul care e?

| AlexeHellsing a răspuns (pentru dracu14):

Sigur că nu.