| CaleaCeaDreapta a întrebat:

Femeile nu sunt inteligente, sa fie asa oare?

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

-Femeile sunt inteligente!? Se intrebă "Calea Cea Dreaptă".
-Nu, raspunse Calea Cea Strâmbăwinking

NOname
| NOname a răspuns:

1. Inteligenţa este relativă.
2. Iar generalizezi. (E un defect genetic, ceva?)

| EmaS a răspuns:

Sunt multe femei inteligente, capabile, descurcarete.Nu este o regula.Bineinteles ca inteligenta se poate cultiva si pe parcursul vietii, intelepciunea creste acumuland si invatand din toate experientele vietii.

| Vizitiul a răspuns:

Nu toate caile sunt drepte!

| harciog a răspuns:

Cita timpenie la mine sa am timp sa rumeg toate raspunsurile,mare parte din ele imbecile si,atrag aici atentia ca sint barbat, deci e foarte posibil sa fiu, din cauza asta, mult mai prost ca o femeie.

nony
| nony a răspuns:

E o intrebare retorica?

| Bogdanux a răspuns:

De unde "regula" asta? Asa cum in cadrul barbatilor, gasim si inteligenti si prosti gramada, acelasi principiu si in cazul femeilor.

| PinkPanther a răspuns:

Sunt unele foarte inteligente si altele proaste de dau in gropi, la fel ca in cazul barbatilor.

| PinkPanther a răspuns:

@ treica44 femeile se matureizeaza mai repede decat barbatii cu aproximativ 2 ani, asta nu inseamna ca sunt mai inteligente

| dolcEE a răspuns:

Foarte asa

Răspuns utilizator avertizat
| WatswovskyvonAle a răspuns:

Aceasta este o jignire asupra sexului feminin.
Femeile de foarte multe ori au demonstrat ca sunt mai capabile decat barbatii. Nu sunt de acord cu enuntul mentionat de tine, mai sus.

| andramaria73 a răspuns:

Pai gandeste-te putin.stim sa gatim,sa facem curatenie, sa facem afeceri, suntem descurcarete si sociabile. PUTEM CHIAR SA FACEM APROAPE CE TOT CE FAC BARBATII. happy big grin

| treideca44 a răspuns:

Daca vorbim la gemeral, femeile sunt mult mult mai inteligente decat barbatii.Chiar si un studiu spune ca genul feminin e mai destept cu 2 ani decat barbatul. Deci, o fata de 18 ani, are capacitatea de gandire a unui baiat de 20 de ani ( repet, vorbind la general) big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile nu sunt inteligente şi bărbaţii sunt porci.E pă bune? Nu-i adevărată niciuna dintre afirmaţii.Nu-mi plac generalităţile.Ele oferă avantajul simplităţii şi al fluidităţii raţionamentului. Poate vrei să spui, există femei care nu sunt inteligente. Aici nu te-ar contrazice nimeni.

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Unele da unele nu. rolling on the floor