| anonim_4396 a întrebat:

Daca femeile frumoase vor sa fie inteligente, femeile "urate"cum vor sa fie?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Aici este marea eroare pe care o credem toti: ca femeile frumoase sunt proaste si ca cele urate sunt destepte. dimportriva, femeile frumoase fiind catalogate proaste depun mai mult efort sa-si arate inteleigenta si cele urate se cred destepte si prin urmare rezultatul ar fi ca cele frumoase sunt destepte si cel urate sunt proaste.
personal cred ca fiercatre femei este frumoasa in felul ei si deopotriva fiecare femeie este inteligenta doar ca nu-si da interesul.

20 răspunsuri:
| User a răspuns:

Pai. tot inteligente.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Era o povestioara veche pe care am sa o scriu aici: Pesimistul vesel -
Daca as avea un copil - o fata,
Daca ar fi frumoasa si inteligenta, as face din ea o actrita, o artista sau o cocota
Daca ar fi frumoasa si proasta as face din ea o sotie buna.
Daca ar fi urata si inteligenta, as face din ea o avocata, o profesoara sau o doctorita.
Daca ar fi urata si proasta, nici n-ar baga de seama ca are aceste 2 defecte, ar fi multumita de ea si ar trai fericita.

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Cred ca intotdeauna ne dorim ceea ce nu avem sau mai mult decat avem, asa ca,"nu-i da Doamne omului cat poate duce!". Eu una, ca femeie, stiu ca nu sunt stralucit de frumoasa si nici proasta "bata" dar cel mai mult imi doresc intelepciune.Mereu si mereu asta caut, sa acumulez cat mai multe informatii, sa stiu sa raspund intr-un timp cat mai scurt unei intrebari(cel putin de cultura generala). Da, e drept, barbatii se indragostesc prima data de aspectul fizic si de forme, abia peste ceva timp de cine suntem in interior dar nu exista femeie frumoasa fara un suflet frumos si un coeficient de inteligenta putin ridicat de 110.Si varianta practica:o femeie inteligenta si urata careia ii merge mintea, ocupa un loc de munca bine platit, economiseste o vreme apoi isi rezolva defectele fizice la o clinica, la fittness sau unde mai are nevoie, ca doar banii pot face asta, nu? In schimb, banii nu pot cumpara inteligenta practica, doar diplome...

| camelia1812 a răspuns:

Femeile urate vor sa fie frumoaselaughing

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Frumoase!

| Alphawolf a răspuns:

Daca este inteligenta atunci vrea sa fie frumoasa iar daca nu este inteligenta si nici frumoasa...si le doreste pe amindoua.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Nu stiu.eu sunt frumoasa si inteligenta!laughing

| eeeeeeeeee a răspuns:

Maryus cu "y", ai dreptate fara sa vrei! si modesta sunt, da!tongue

| eeeeeeeeee a răspuns:

Eu nu l-as cita pe napoleon!

| eeeeeeeeee a răspuns:

Tu esti plin de calitati, da! si cine le mai observa in afara de tine?tongue

| eeeeeeeeee a răspuns:

Marius, nu ma supar.nu acum.pentru ca eram deja!

| IuliaAle a răspuns:

Frumoase, normal! laughing

| uite aici a răspuns:

Vreau fundita.

| shiningstar a răspuns:

Frumoase SI inteligente

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeile urite vor sa fie numai frumoase ca inteligente sint deja.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca femeile frumoase vor sa fie inteligente(dar nu-i intocmai asa, si pot proba), femeile urate vor sa fie bune sau sa nu fie deloc(dar nici asta nu-i chiar asa, si tot eu pot proba).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing Vrabia malai viseaza. Prin lumea asta mare-mica, intalnesti cate una si proasta si urata de fugi imediat. Imi trebuie cateva ore ca sa-mi revin din soclaughing

@eeeeeeeeee - Esti si modesta pe langa celelalte calitatilaughing Femeia ideala, nu? Sau ma insel?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@eeeeeeeeee -Si acum iti scriu un citat celebru al lui Napoleon :
"Modestia este calitatea celor fara calitati" laughing Tu stii mai bine...

O seara buna! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@eeeeeeeeee -Obliga-ma!
Daca as fi in locul tau, un om atat de modest, nici eu nu l-as citalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@eeeeeee -si cati de e ori fi... laughing Calitatile mele nu sunt problema ta! Gata, ca pe urma o sa te superi.

@Zazu -imi cer scuze pentru off topichappy Vezi, femeile frumoase sunt si modeste. laughing
Dar in aceasta intrebare ai generalizat, ceea ce nu mi se pare corect.