| anonim_4396 a întrebat:

Frumusete exterioara vs frumusete interioara.

22 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Pentru mine amandoua conteaza. Fiecare cu gusturile sale.

| Hombre a răspuns:

Nu are nicio legatura aspectul fizic cu "frumusetea" interioara. Ce treaba are frumusetea (chipul placut) cu intestinul gros, jugulara, sau inteligenta?

| soupflood123 a răspuns (pentru Hombre):

Ai pus punctul pe i big grin

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu m-ar ajuta cu nimic sa fiu frumoasa interior si urata cu craci, dar nici viceversa. Ca femei, trebuie sa ne privim lucid, sa vedem care ne sunt atuurile si ce putem face cu ele, indiferent daca sunt exterioare sau interioare, folosite cu inteligenta, vor aduce reusita.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Mi-a iesit si mie, dupa ț-șpe cautari...
Iti dau un link in privat, asa doar de distractie, sa vezi ce poate face un machiaj de calitate.

| carminaburana43 a răspuns:

O fata, femeie cu adevarat frumoasa in interior nu exista sa fie urita pe dinafara.Frumusetea interioara se rasfringe si asupra exteriorului.

| DorelSudoru a răspuns:

O imbinare ale celor doua cu un mai mare accent pe ce vrei tu

| Dumnezău a răspuns:

Hectolitri de bere bauti pe an.

| Chris a răspuns:

Amandoua sunt, in egala masura, importante pentru mine.

| itscloudyoutside a răspuns:

Orice om se uita mai intai la aspectul fizic, care la inceput este foarte important. Oricine prefera sa cunoasca o persoana care arata placut in locul uneia cu anumite defecte fizice sau trasaturi mai putin frumoase. Dar pe parcurs, frumusetea interiara este cea importanta: comportamentul, gandirea, sentimentele etc. Poate o persoana sa fie cea mai frumoasa, daca e ipocrita, egoista, si toate adjectivele de gen, nu are nicio importanta cat de frumoasa e.

| Esperança a răspuns:

Se stie deja ca frumusetea exterioara e trecatoare. Pana la urma tot cu ce ai in cap ramai. Un om inteligent isi zideste casa pe stanca, iar altul mai putin inteligent si-o zideste pe nisip. Ghici a cui va rezista la furtuna?

| aliceinchains a răspuns:

Amândouă contează, dar ține de fiecare. Cel puțin, am observat că eu nu mai țin cont de cum arată persoana respectivă dacă are un caracter, comportament așa cum îmi place mie, cum mi se pare ideal.

| daηă a răspuns:

Ambele smug

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Ambele

| Biggiesan a răspuns:

Depinde ce fel de fantezii/fetișuri ai.

| RazzyFUnik a răspuns:

Frumusetea interioara

| Infraverde a răspuns:

Runda 1!

| ANAHsneaman a răspuns:

Daca te intrebi care e diferenta iti pot zice frumusetea exterioara e un nimic pe langa cea interioara, de geaba esti frumoasa la exterior daca nu ai dragoste in interior. sper ca asta ai intrebat pentru din propozitia ta nu rezulta nici o intrebare. o seara placuta big grin

| ChickMagnet a răspuns:

Frumusete exterioara sau frumusete interioara? Hmmm...Toate trei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ar fi sa aleg...as alege frum. exterioara

Răspuns utilizator avertizat
| Gabriela100 a răspuns:

Atat frumusetea exterioara cat si frumusetea interioara sunt trecatoare, dar daca ar fi sa aleg, as alege frumusetea exterioara pentru ca aceasta o poate vedea toata lumea, in schimb pentru ca oamenii sa iti vada si sa iti recunoasca frumusetea interioara este nevoie ca ei sa vrea si sa incerce sa te cunoasca foarte bine, lucru care este destul de dificil.