| JamilaGizeh a întrebat:

La ce se refera oamenii cand spun "frumusete interioara"? cand te uiti la un om nu o vezi pe cea exterioara?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Întrebarea ta îmi aduce aminte de un interviu adresat frumoasei Audrey Hepburn la sfârșitul vieții sale. La întrebarea „Care sunt secretele frumuseții tale?" ea a răspuns: „Pentru a avea ochi frumoși, caută persoane generoase. Pentru a avea siluetă, împarte mesele cu cineva căruia îi este foame. Pentru un păr frumos, lasă un copil să-și treacă degetele prin el. Oamenii, mai mult decât lucrurile, au nevoie de a fi reînnoiți, readuși la viață și iertați, nu respinge niciodată pe cineva. Frumusețea unei femei nu ține de estetica figurii sale, ci se reflectă în sufletul său. Este vorba de pasiunea pe care o arată. Frumusețea unei femei crește odată cu trecerea anilor."
Puțini oameni sunt frumoși în adevăratul sens al cuvântului. Frumusețea interioară e ca un diamant ascuns, pe care puțini reușesc să-l găsească. Tocmai de aceea mulți aleargă spre calea mai ușoară, frumusețea exterioară.
Numai bine!

4 răspunsuri:
| Diiaanna a răspuns:

Frumusetea interioara se refera la frumusetea sufletului, a caracterului, a sentimentelor..frumusetea exterioara, cea a trupului nu este intotdeauna o reprezentare a celei interioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica un om de treaba, chiar daca nu arata asa de bine

| onFire a răspuns:

Buna.
Frumusetea interioara se refera la " sufletul omului ". Prima impresie o face cea exterioara dar ceea ce conteaza la un om este sufletul.Bafta!

| Ale11Aly a răspuns:

Se refera la comportament, la atitudine dar si cand te uiti la un om si vorbesti cu el stii daca este o persoana rea sau buna.