| Kosuchin a întrebat:

Gandul ca, iti vei intalni persoana iubita dupa moarte si veti fi impreuna pentru eternitate, te face sa il/o iubesti mai mult?

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este frumos ca impreuna cu cel(cea)de langa tine sa aveti aceleasi idealuri,aceleasi vise aceeasi nadejde.Da, este frumos sa traiesti cu nadejdea ca dincolo de moarte, te vei intalni cu cei dragi pe care i-ai iubit atat de mult.

| Flav a răspuns:

Eu iubesc prezentul, nu viitorul. Iubesc imbratisarea, atingerea, suflarea.

| NoChanceForUs a răspuns:

Nu,mă face să cred că în România ar trebui legalizată bigamia.straight face Nu ajunge viața asta, mai trebuie și ai`laltă?

| Angel0 a răspuns:

Cea mai jalnica intrebare pusa de un ateu pe TPU.

| DianaScorpio a răspuns:

Mai degraba te face sa nu mai iti fie asa de frica de moarte, dar sa iubesti mai mult din aceasta cauza, mi se pare ceva irelevant.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Te face sa nu-ti fie frica de moarte.

| PetreConstanta a răspuns:

Dupa moarte -frumos gand Scz dar ma abtin sa nu spun o prostie

| MindBlowing a răspuns:

Nu, ma face sa ma gandesc la cutit...

| Luori a răspuns:

Gandul ca exista posibilitatea ( in aceeasi masura ca o voi intalni ) sa n-o intalnesc dupa moarte ma face sa o pretuiesc si mai mult aici, sub soare.

| Whiff a răspuns:

Daca in viata asta se poate sa nu fie impreuna pentru eternitate.de ce s-ar putea in cealalta?

| bogdan_5596 a răspuns:

Daca ai ajuns sa te gandeti la asa ceva... cam dai de banuit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce te ajuta raspunsul meu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandul ca moartea ne va desparti.ma face sa o iubesc mult de tot.treaba cu intalnitul e foarte in ceata.nu a venit nimeni sa spuna, iar serialele sf, nu sant tocmai concludente.