| Steregoi a întrebat:

Gaurile negre ajuta universul sa nu se imprastie total datorita antigravitatiei ce este responsabila de expansiunea accelerata a universului material. Gaurile negre sunt alcatuite din mai multa imaterie in centrul lor pentru ca la presiuni foarte mari sau foarte mici materia devine imaterie. Intunericul si frigul e imaterial. Ce credeti?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gaurile negre ajuta universul sa nu se imprastie total datorita antigravitatiei.
Găurile negre sunt stele colapsate, nu au nici o treabă cu împrăștierea universului.

| Steregoi explică (pentru sadrian46):

Colapsate cu intentia Lui Dumnezeu de a nu imprastia prea mult si prea repede universul.