| maria4maria a întrebat:

Hei! De curand am inceput sa citesc pe net despre proiectia astrala...mi s.a parut fascinant subiectul...ati experimentat vreodata. daca da cum ati procedat? Vreau si eu sa incerc si nu imi iasa...dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Incearca sa ramai constienta in timpul visului. Scrie atunci cand te trezesti tot ce ai visat noaptea anterioara. Vei ajunge sa visezi foarte mult, scopul e sa ajungi sa fii constienta. Apoi incearca sa iti amintesti sa iti observi palmele. Teoretic ar trebui sa ajungi in stadii foarte profunde ale visarii in care sa te poti autocunoaste foarte bine.
Apoi poti face si exercitii pentru proiectie. Te imaginezi privindu-ti corpul stand pe pat.
Ti-as recomanda sa faci exercitiul complet, sa nu sari peste vreo etapa. De asemenea, poate dura si cateva luni.

P.S. Iti mai recomand sa citesti Arta visarii de Carlos Castaneda.

4 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Fain :D eu am avut o mica iesire prin camera, am plutit cateva momente, in ultima perioada nu am mai exersat; iti recomand Astral_Projection_Guidebook_Erin_Palvina, daca nu o gasesti online, zi-mi ca ti-o trimit eu

http://www.astralinfo.org/astral-projection-methods/

ce-am exersat eu, inainte de somn, sa raman constient iar corpul sa intre in starea de somn

| Dismally a răspuns:

Doar putin, am avut mai mult vise lucide. Daca vei incerca in continuare o sa reusesti intr-un final. Cele mai folosite metode sunt meditatia si visele lucide.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Sunt 3 metode.
Cea mai simpla este sa iti dai seama ca visezi in timpul somnului.
A doua este sa prinzi momentul intre starea de veghe si somn.
A treia sa iesi din corp constient din pozitia de meditatie.

Indiferent de metoda daca iti doresti constant asta, se va intampla deoarece reprezinta ABC-ul unei evolutii spirituale autentice.

| Staind a răspuns:

Nope