| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre proiectia astrala?

Ati experiminetat vreodata? Daca da atunci cum a fost?

Sunt chiar curios fiindca am inceput sa ascult muzica de gen binarual beats, acele frecvente care te ajuta la meditatii si multe altele.
Mai nou am descoperit astral projection si nu vreau sa experimentez deocamdata.

Răspuns Câştigător
| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Multi spun ca in timpul unui OBE, sufletu/constiinta se separa de corp.
Cand am avut primul si singurul meu OBE, vederea imi era normala, totusi, nu imi amintesc sa imi fi luat dupa mine si ochii. Curios, nu? M-as fi asteptat ori sa nu vad nica, ori sa am vedere 360.

Consider ca OBE este ceva in genul unui vis doar ca nu il poti controla, imprejurarile si actiunea fiind identice cu realitatea.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"proiectia astrala"... iei un proiector, pui imagini cu stele si alte chestii de genul, inchizi becul si dai drumul la "filmulet". Proiectie astrala.

"Ati experiminetat vreodata?"... subiectul propus tine de psiho-pupu (adica nu e pe bune). Nu functioneaza asa ceva si nu exista nici cea mai mica dovada pentru acel fenomen.

"si nu vreau sa experimentez deocamdata."... nici n-ai cum pentru ca nu e pe bune.

| lollipops a răspuns:

Ce conteaza parerea noastra? Incearca pe pielea ta.