| MyName_4993 a întrebat:

Ati experimentat vreodata "proiectia astrala" sau ati auzit intamplari despre asta?

3 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Fiecare zodie are o planeta.

| TheoryOfHarmony a răspuns:

Ok,deci proiectia astrala este un proces prin care constinta umana paraseste temporar corpul fizic si functioneaza independent in afara acestuia, in timp ce corpul fizic ramane inert si pasiv pe toata durata acesteia.
Rezultatul acestei proiectii este observarea lumii inconjuratoare dar si a lumilor subtile la care nu avem acces in mod normal, folosind mai mult decat cele cinci simturi de baza.
De cele mai multe ori ne amintim cu exactitate toate detaliile realitatii percepute in timpul proiectiei chiar si cand ne intoarcem in corpul fizic. Acest lucru nefiind insa obligatoriu.
Proiectia apare mai des decat va puteti imagina, de cele mai multe ori in mod inconstient; de fapt toti ne proiectam in timpul somnului. Atunci cand visam facem de fapt o proiectie inconstienta.
Parerea mea este ca nu sa afli niciodata ce se intampla cu exactitate, deoarece daca te duci la acele sedinte in care ti se spune ca o sa te faca sa "levitezi" clar nu se va intampla asta.
Iar daca ti se intampla ceva asemanator acasa, il asociezi cu un vis.
Dar da, este un lucru foarte interesant, dar din pacate este foarte greu de dovedit.

| MyName_4993 explică (pentru TheoryOfHarmony):

Am citit ca in timpul "rupturii" de corp se produc anumite vibratii in corp sau auzi voci este ceva dureros sau de care sa-mi fie frica?