| JustACuriosPerson a întrebat:

Aceasta intrebare e pentru persoanele care se pricep la manipulare...În clasa s-a facut o tombola.Fiecare elev a tras la sorț si trebuie sa faca un cadou de Craciun celui/celei a carei nume l-a extras. Intrebarea e: cum as putea sa fac persoana care imi face cadou sa imi spuna? Cum sa spuna involuntar?
Raspunsul care ma ajuta sa aflu primeste funda.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Manipulare pentru secret santa? lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi amintesc si eu cand eram mai mic am participat la un joc asemanator. Acum nu sunt sigur ca poti sa o faci subtil..Sau cu lucruri gen "Daca ar fi sa faci un cadou care ar fi acela". Cred ca depinde si de felul in care e respectiva persoana. Daca e prea proasta poti si cu lucruri nesubtile, daca nu e alegerea sa. Mi se pare greu sa manipulezi in ceea ce priveste chestia asta. Si sa nu te astepti la ceva deosebit oricum doar daca respectiva persoana nu prea are ce face cu banii sau daca ati fi foarte apropiati. Altfel nimeni nu ar irosii bani pe un joc din acesta.

| ItzKimuraTPU a răspuns:

Jocul se numeste Mos Craciun Secret.Eu mi-am intrebat prietenii cu care nu vorbesc prea mult.Toti au spus ca ei sunt asa ca am primit cadou de la cel mai bun prieten. rolling on the floor