| opfjcoia a întrebat:

Hei TPU

ce parere aveti despre proiectia astrala? Este doar o inchipuire suprarealista (un vis lucid )? Sau sunt povesti cu zane in care te desprinzi de trup si calatoresti in alte lumi mai putin accesibile?

Eu aleg prima varianta!

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Cat de putin accesibile sunt acele lumi daca tot ce gasesti acolo sunt lucruri cunoscute? laughing Sa explic, reexplic de fapt. Sa zicem ca n-ai vazut niciodata o portocala, nu sti cum arata o sfera, nici culoarea portocaliu, iar eu iti descriu fructul, forma, culoare, aspect, aroma, n-o sa il poti crea in minte, pentru ca nu ai elementele necesare, o sa folosesti doar elemente cunoscute, asa e cu astia, folosesc doar ce cunosc, cand n-o sa mai fie asa, o sa spun si eu ca proiectiile astrale sunt reale, pana atunci ramane transa, autohipnoza.

1 răspuns:
| suffarstar a răspuns:

Ca sa iti exprimi pareri despre asa ceva trebuie mai intai sa incerci sa experimentezi. Nu vad de ce iti dai cu parerea despre un lucru cand exista posibilitatea sa fie adevarat, la fel cum e posibil sa fie doar un vis lucid, cum spui tu. Stii tu sigur ca nu exista? Observ ca se practica datul cu parerea intens, asa, ca sa vorbim vorbe.Sau tu ai cercetat profund subiectul asta de ai ajuns la concluzia asta? Intotdeauna trebuie sa iei in calcul si a doua varianta. Nu lasa subiectivismul sa-ti intunece judecata.