| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

CUm priviti voi calatoria in trecut?
Eu zic ca momentul in care oamenii vor avea acces la calatoria in timp (trecut) va fi sfarsitul vietii si umanitatii deoarece atunci viata noastra nu va mai avea nici un sens :p nici un rost... va fi o tocana laughing) un dezastru! altii asteapta o asemenea descoperire insa nu stiu sa vada adevarul. asta ar insemna un cosmar! O viata nu ar mai avea esenta daca ai putea sa refaci greselile :p! Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Nu este posibila calatoria in trecut.
E drept, ecuatiile lui Einstein "permit" calatoriile in timp, dar numai in teorie.
Practic, un singur om a "calatorit" pana acum in timp, si a fost o "calatorie" in viitor.

Mai jos ai cateva raspunsuri (dintre multele) date "categoriei" "Calatorie in timp"...

http://www.tpu.ro/go-to-answer/13214810/

http://www.tpu.ro/go-to-answer/13724685/

http://www.tpu.ro/go-to-answer/13757487/

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu cred ca e vreun pericol. Nu o sa se poate realiza niciodata happy

| Biggiesan a răspuns:

Poti calatori in trecut prin amintire si reamintire sau prin prin boala psihica, insa nu poti modifica nimic!

| iSwag a răspuns:

Depinde de cat de accesibila va fi:

Daca doar niste oameni de stiinta vor putea folosi acest lucru in scopuri bune, ce e rau? (eu m-as intoarce in trecut si as opri acel avion japonez care a atacat Pearl Harbor)
-Daca va fi ceva ca : "O calatorie in timp pana ieri, ca nu am invatat la test, va rog"
"2 lei si 50 de bani."
"Multumesc, vanzare buna"
atunci ar fi un dezastru.

| doctorandus a răspuns (pentru iSwag):

Si daca ai opri atacul de la Pearl Harbor nu te-ai mai naste, deci... n-ai putea opri atacul de la Pearl Harbor si te-ai naste si ai putea opri atacul de la Pearl Harbor, deci nu te-ai mai naste, etc.

| iSwag a răspuns (pentru doctorandus):

Da, dar asa USA nu ar fi intervenit in WW2. As fi impacat. happy

| doctorandus a răspuns (pentru iSwag):

Ce voiam sa spun: calatoria in timp da nastere la paradoxuri.

| iSwag a răspuns (pentru doctorandus):

Am inteles de prima oarahappy

| Kyılε a răspuns:

Mie unul mi-e indiferent. Sunt superficial la intrebarea asta. tongue