| adbvytcf a întrebat:

Hei TPU

Voi cei ce nu credeti in fantome si in spirite de ce vad zilnic sute de oamenila tv care spun ca au vazut fantom si au trait lucruri paranormale?

Vreti sa spuneti ca milioanele de cazuri inregistrate dea lungul timpului sunt false toate?

6 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Ai văzut ce fel de oameni își povestesc esperientele paranormale? Genul de oameni care ar zice orice în fața camerei pentru 50 de lei.
Cineva cu demnitate și pentru care o zi de mâncat căcat despre paranormal valorează mai mult de 50 de lei, n-ar accepta niciodată asta.

| OoBunnyoO a răspuns:

"Milioane" este un numar cam mare. Dar da. Nu neaparat fabricate cu scopul de a induce lumea in eroare, dar unele produse de oameni care cred in ele si vad in jurul lor ceea ce isi doresc sa vada. Oamenii percep realitatea in moduri diferite.

| suffarstar a răspuns:

Dar tu ai fost martorul vreunei experiente?
E normal ca cineva sa nu creada din moment ce nu e experimentat niciodata nimic iar la TV apar "magicieni" cu trucuri de tot rasul.Eu nu spun ca nu exista, dar nici ca exista, cand voi vedea cu ochii mei sau voi avea destule dovezi, voi crede.Sa nu ne pripim cu concluziile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer,eu nu stiu ce sa cred. Am patit acum 1 an jumate cu sora mea. Tot batea cineva in geam,eu nu auzeam nimic,doar ea, si mama. Deodata sora mea a inceput sa urle fara motiv si am intrebat-o "Ce urli esti nebuna?" si mi-a zis "e aici, e la geam!".
Dintr-o data a scapat-o la treaba mica. dar nu putea sa mearga pana afara, nu stiu ce a fost cu ea, s-a simtit fara putere. La mine in camera aveam un tablou cu mama cand era clasa 2-a. Cand sora mea a intrat in camera la mine si a privit tabloul a sarit si deodata a inceput sa urle iar... Dar a urlat foarte tare, m-am speriat, eu nu vazusem nimic, nu auzisem nimic. Timp de 3-4 zile i-a fost frica de acel tablou.Nu stiu ce sa zic.

| Djnicnr a răspuns:

Sunt undeva la mijloc, nu afirm dar nici nu neg existenta spiritelor! Doar cineva care a experimentat iti poate spune o parere ceva mai exacta!

| Sabrrina a răspuns:

Tine de credinta, caci multi oameni ''cred'' in aceste existente spirituale, distorsionam realitatea pentru a ne sustine credinta. Aceste existente spirituale, daca ar fi sa judecam logic, sunt imateriale, deci invizibile si incapabile de a interactiona cu materialul, asadar cu noi si acest mediu. Am fi incapabili sa le simtim, vedem, atingem, sesiza, daca ar fi reale.