| Frogie a întrebat:

Vad si aud peste tot, chiar si la tv, despre oameni care au trait chestii paranormale, au vazut sau au fost deranjati in timpul noptii de entitati! Eu sunt convinsa ca aceste lucruri nu exista si sunt doar in imaginatia noastra! Voi ce credeti despre asta? Credeti in fantome? Vi s-a intamplat vreodata sa simtiti prezenta unei entitati?

10 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu cred, uneori chiar simt pe cineva nevazut langa mine. Dar nu cred in toate prostiile, doar in suflete blocate in lumea aceasta, care cred ca mai au treburi de rezolvat happy.

| c0rn3l1uss a răspuns:

Fantome etc nu există, cum zici tu, sunt doar în imaginaţia noastră.
Dacă crezi în fantome, vezi fantome, dacă nu, nu.

| c0rn3l1uss a răspuns:

SoL Dacă eu de exemplu simt că e cineva în spatele meu înseamnă că e ceva fantomă sau doar imi face o farsă creieru pentru că am văzut prea multe filme horror?

| Sapphire a răspuns:

Intr-un timp simteam mereu ca cineva ma urmareste, ca este cu ochii pe mine iar noaptea parca ii simteam respiratia pe fata mea. nu dormeam cu noptile si ma bagam toata sub patura de teama.

uneori noaptea mai vedeam si vad niste chestii dubioase, un fel de umbre sa ii zic asa care se "plimbau".

mi s-au intamplat destule chestii de genu si sunt convinsa ca unele nu au fost doar in mintea mea.
sa simti ca esti trasa de par dar langa tine sa nu mai fie nimeni? asta e in mintea ta? laughing nu cred.
citind din biblie psalmul 30 ti se va mai potoli teama asta de fantome.
o spun din proprie experienta. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| roberta_3262 a răspuns:

Buna! Nu stiu daca sa ii spun un lucru paranormal dar eu cateodata vad diferite umbre...mai seara pe la 10-11.Ma gandesc si eu daca sa cred ca e ceva paranormal sau e in mintea mea...

| roberta_3262 a răspuns:

Mai, mai incetati ca imediat va luati la bateielaughing si eu simt cateodata ca e cineva in spatele meu sau vad lumini.Nu stiu exact ce sa spun

| zhady a răspuns:

Claaaaaar

| Poinsettia a răspuns:

Exista fantome, dar "fantomele" alea sunt de fapt manifestari demonice( ca si "extraterestii" si "ozn-urile"). Sa nu uiti asta. Nu are cum sa se intoarca un om de dincolo, e imposibil. Odata ce ai plecat, esti dus. Nu te mai intorci in niciun fel. Dracii copiaza chipul celui decedat ca sa-i terorizeze pe oamenii aflati in casa respectivului pentru a induce, evident, teama. Si cu filmele astea paranormale, si de groaza, exorcistul si altele, sincer cred ca ne fortam norocul. Nu te ocupa cu chestiile astea, e ca si cum l-ai chema pe Necuratul. Serios, daca ti se intampla chestii din astea, poti innebuni la propriu. Lasa chestiile astea.

| TheIGhost a răspuns:

Ieri am simtit asta in mod clar, simteam ca nu eram singur, dar nu puteam sa fac nimic, ca nu era nimic pe langa mine. Am fost la bucatarie dupa aia si am aprins lumina, si s-a ars big grin am fost socat dar nu cred ca are vreo legatura big grin

Anyways, cred ca imaginatia noastra e asa puternica, putem sa vedem/simtim lucruri care nu sunt!