| cargodrive a întrebat:

Vreau sa va intreb. Dupa voi, credeti ca exista vampiri? Eu nu cred dar sa va stiu parerile.Ms anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| ReadAllAboutMe a răspuns:

Ei,dupa parerea mea nu exista dar e posibil sa fi existat demult pentru ca de halloween se puneau dovleci si usturoi care stim ca vampirii urasc asta si de aceea se mai practica asa crezand ca exista cred. Sper ca te-am ajutat...

19 răspunsuri:
| BlueDog a răspuns:

Exista, dar nu ca in filme.

| cargodrive explică (pentru BlueDog):

Atunci daca exista dar nu ca in filme cum exista?

| BlueDog a răspuns (pentru cargodrive):

Nu am sa incerc acum sa conving pe cineva ca exista, de chestia asta te convingi singur, din propria experienta.

| cargodrive explică (pentru BlueDog):

Scuza-ma nu ca te iau la misto, dar ce experienta ai avut tu? Faci parte din familia Van Helsing laughing

| BlueDog a răspuns (pentru cargodrive):

Nu, dar stiu multe si doar atat. happy

| Giinger a răspuns:

Eu cred ca existahappy Acolo undeva, sunt si ne pandesc...

| cargodrive explică (pentru Giinger):

Ginger de ce crezi tu ca exista si inca nu au fost vreodata victime.adica cum iti explici.ca se stie ca cica asa e legenda.vampiri traiesc cu sange uman.atunci ar trebui sa fie victime.logic.Cum iti explici asta

| Giinger a răspuns (pentru cargodrive):

Doar pentru ca nu putem vedea ceva fantastic asta nu inseamna ca el nu se afla undeva acolo stand izolat de oameni. Cred in vampiri pentru ca am vazut si cazuri pe internet despre asa ceva care s-au dovedit a fi reale. happy Erai curios sa stii parerea mea, ti-am spus-o. Nu vad de ce mai vrei alte informatii in plus. Se hranesc cu sange si nu pot sta la lumina zilei. Una din miile de crime care vin zilnic la televizor poate fi cauzata de un "copil al noptii" si nu stim noi.
Parerea mea happy O seara placuta iti doresc!big grin

| cargodrive explică (pentru Giinger):

Na eu lucrez pe timp de noapte si nu ma atacat nimeni pana acu' tongue tongue

| eliaclodia a răspuns:

Vampiri exista in filme. Cred ca inspiratia e din istoria populara, banuitoare, cum ca anumite personaje cu un anumit statut social, politic, etc...ar fi torturat si baut sangele unor tinere fete sau baieti, pentru ca erau bolnave si credeau ca acela este leacul.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=37o1ZBGPwuA

| cargodrive explică:

Nu prea ai fi avut de ce sa ma ajuti.Nu am zis ca mi-e frica sau alt cv.dar am vrut din curiozitate sa vad parerea ta

| cargodrive explică:

Ionutz9 e adevarat.ma simt fascinat de chestile alea.sunt interesante.mersi

| RayOrso6153 a răspuns:

Nu stiu daca ma crezi dar am vazut o familie de vampiri.Nu sunt periculosi si beau sange de animale, nu mananca usturoi si alte lucruri din aceasta categorie.

| ionutzu94 a răspuns:

Nu exista, te-ai uitat la prea mult la filme si seriale cu vampiri

| ThisIsIoanaBlack a răspuns:

Pai...eu cred ca da dar nu stiu daca si in vremurile astea...

| OanaaxD a răspuns:

Iti zic eu ca nu exista laughing lumea vorbeste despre ei pentru ca in Transilvania era voevodul Vlad Tepes sau cum se mai spunea Vlad Dracu! ( pentru ca tragea in teapa oameni laughing ) si unii ziceau ca cica ar fi vampir laughing si i se spune Dracula laughing exista si Castelul Bran adica castelul in care locuia asazisul Dracula laughing sper ca te-am ajutat big grin

| 17AndaLovePunct17 a răspuns:

Eu nu cred ca exista... eu stiu ca exista.

| crisu_5278 a răspuns:

Nici eu nu cred... dar stii pana si filmele cu vampiri au un sambure de adevar.:p...

| capshunicka a răspuns:

Mie imi e foarte frica de vampiri, morti, fantome.chestii de genu...chiar daca nu prea cred...