| Raizing a întrebat:

Hesso!

Simti/ai vreun sentiment vizavi de filosofie?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Am un oarecare atasament sentimental dat de faptul ca in definitiv filosofii au fost primi cugetatori care au inceput sa isi puna intrebari cu privire la lumea din jurul lor. Acestea fiind spuse sunt de acord si cu hawking care a zis ca filosofia si-a pierdut dreptul de a explica lumea in detrimentul stiintelor.

E un bun exercitiu pentru suflet si cred ca fiecare din noi ar trebui sa aiba niste cunostinte minime de filosofie insa, cu putine exceptii, cred ar trebui sa ne indreptam catre stiinte pentru a ne raspunde la intrebari.

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hrana sufletului meu

| RAY a răspuns:

Acum 1 minut | Celcestietot a răspuns:
Pentru ca totul este realizat intr-o perfectiune milimetrica, caci daca nu ar fi fost, ceea ce vezi si ce nu, se,, prabusea'' de multa vreme. Omenirea nici nu a fost prezenta in fiecare colt al Universului, doar s-a uitat pe strada cu ochelari de cal si a inceput sa formeze fel si fel de teorii defecte care arata inexistenta Dumnezeului adevarat.

cica scrii ca Omenirea nici nu a fost prezenta in fiecare colt al Universului, doar s-a uitat pe strada cu ochelari de cal si a inceput sa formeze fel si fel de teorii defecte care arata inexistenta Dumnezeului

pe o parte spui ca nu e bine sa ajungi la vreo concluzie apoi tot tu iei o concluzie absoluta totul a fost facut de dumnezeu si gata, numai va folositi mintea, traiti in ignoranta totala si gata, dumnezeu ala daca ne-a dat mintea ne vrea prosti? ca tot asta promovati voi mereu, tptul dumnezeu orice intrebare, curiozitate

| RAY a răspuns:

Celcestietot raspunsul la orice intrebare e dz ce sa te intreb, 2+2 =dz stie

| Celcestietot a răspuns:

Hes-o-yam!

Un sentiment din acesta de Vărsător indraznet, care incearca sa aduca hologramele la viata, dar de cele mai multe ori nu se lipesc de planul nostru.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce naiba? rolling on the floor
Ce este 'hess-o-yam'? rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru Dorotheea21):

Bine, am scris ca sa nu fie asa de evident, sub o forma mai de,, salut(?)''. Cand am vazut,, Hesso!'', direct la un cod dintr-un vechi joc renumit m-a dus cu gandul, se scie fara 2,, s'', doar cu 1 si fara cratima.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Celcestietot):

Am intelesssss. laughing
Pana raspund la intrebare, pune'mi o melodie, mereu uit cum ii cheama pe zbuciumatii aia ai tai. happy
Promit sa ii salvez de data asta.

| Celcestietot a răspuns:

RAY, macar de ma intrebai la intrebarea respectiva, nu aici ca sa ii apara omului notificari inutile.

| Dorotheea21 a răspuns:

Astazi imi place ramura utilitarismului consectional Raizing. Sunt o adepta a curentului. happy
Pentru bunastarea mea si a ta, o sa uit ceea ce ai facut, daca nici tu nu mai faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică?

| Raizing explică (pentru anonim_4396):

Adica: nu-ti place de o fata -Apare- sentimentul vizavi de...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Vizavi", se folosește doar în context spațial.
Reformulează întrebarea, nu se înțelege mai nimic.

| Raizing explică (pentru anonim_4396):

Aaaaaa?

vizavi - se subintelege: fata de filosofie/fata de neintelegerea tahappy

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"VIZAVÍ adv. Peste drum (față) în față, în punctul exact opus. ♦ (Substantivat) Persoană care se găsește în fața cuiva la o masă, la un bal etc. ♦ Față de., în raport cu., în comparație cu... [Scris și: vis-a-vis] – Din fr. vis-à-vis."

Dupa cum probabil observi, nu se foloseste doar cum stii tu.

| Totenkampf a răspuns:

O să afirm, fiind mai filosofic că toți avem măcar un sentiment față de filosofie, ținând cont că mai este și cunoscută sub denumirea de "mama tuturor științelor".