| necropsy a întrebat:

happy Azi-noapte am visat ca eram la o amica din Bucuresti si stand pe geam ne apare un sarpe, tipa a luat sarpele in mana si se juca cu el. Apoi ne'am dus la fereastra si l-a aruncat de la inaltine mare intr'o baltoaca, in momentul in care a a cazut s-a umflat foarte tare si se zbatea. Apoi s-a facut mic dar gros si a incercat sa fuga din apa. Eu si ea am cautat locul prin care a intrat in casa.(ferestrele erau foarte inalte si mari cu perdele mari si multe) Una dintre usile de la balcon era deschisa si m-am aplecat afara sa ma uit in jos.moment in care sarpele venise din nou si incerca sa intre inapoi dar am inchis usa, dar sarpele lovea cu capul in usa ca sa intre. Prietena mea era in spatele meu si tragea de usa sa o deschida, sa lase sarpele sa intre inauntru. Si cam atat.niciodata nu visez sfarsitul si scenele uneori nu au legatura. Mi'am notat visul.ca de obicei nu retin ce visez. Intrebarea e :ce Dumnezeu inseamna visul asta? crying Mi'e frica.pe bune! straight face Vreau cateva raspunrusi folositoare. cele mai bune primesc vot iar cel mai bun primeste vot si funda. Pls pls help me! (nu stiu daca e buna categoria. daca nu e mii de >scuze:")

11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu mai interpretati visele ...nu inseamna nimic, ai un vis mai ciudat!
..si eu am visat odata ca eram in thailanda la plaja si ca sare un gras bomba in apa direct pe un rechin. ..si i-a intrat rechinu-n cur...dar asta nu inseaman ca ma apuc sa il interpretez duda.

Apache
| Apache a răspuns:

@necropsy
daca ar fi fost sa imi ascult visele. pana acum eram mort de 10 ori...

| FucktheSystem a răspuns:

Înseamnă că o să mori mușcată de un șarpe de apă care o să te urmărească până în casă iar după o luptă crâncenă o să te omare și o să-și schimbe piele pe cadavrul tău.
P.S. La înmormântare o să porți cizme și poșetă din pielea de șarpelui.

| thealchemist a răspuns:

Sarpe inseamna un singur lucru -simbol falic. sorry, si nu sunt sarcastic, ai nevoie sa "ascunzi sarpele".

| DianaScorpio a răspuns:

Daca chiar te intereseaza, intra aici http://www.cevisez.ro/ si cauta la S sarpe.

| Laura a răspuns:

@necropsy Luarea viselor în serios dă dovadă de pură prostie.

| houyhnhnm a răspuns:

De acord cu thealchemist. Visele nu iti "prezic" ceva, ele tin de subconstientul tau care da sa se elibereze de tot felul de ganduri prin intermediul visului. Multe din ele au tente sexuale, cum e cel pe care l-ai descris. Ti-a spus bine thealchemist, sarpele e simbol falic. Probabil prietena ta e mai emancipata dpdv sexual decat tine (ea vroia sa lase "sarpele" sa intre, tu nu), sau tu esti mai "retinuta" si ea mai "dornica" laughing. Sau ai avut vreo experienta esuata. Cu alte cuvinte, te-a speriat sau te sperie penisul, pierderea virginitatii, etc. Vezi? Mai bine nu il povesteai. Ar trebui sa citesti "Interpretarea viselor" a lui Freud, ca sa stii cand trebuie sa fii mai discreta in privinta viselor. tongue

| necropsy explică:

Apachelaughing asta e funny pe bunelaughing dar stii? uneori e bine sa-ti asculti veseletongue

| necropsy explică:

@apache.relax boyoh go on ca nu e asatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa il impusti in cap.

| 阿雷克桑德拉 a răspuns:

Buna. si eu chiar aseara am avut un vis ciudat in care m-a muscat un sarpe. m-am trezit foarte agitata pentru ca simteam durerea in vis, si sincer cand m.am trezit ma tineam cu mana de locul in care m-a muscat. dar eu de obicei nu prea cred in vise. chiar daca de fiecare data cand visez ciuperci sau paduchi a doua zi trebuie neaparat sa iau bani de undeva. asta este sigur! sau chestia cand ma mananca palma stanga, iau bani neaparat in ziua aia. chestia asta nu m-a dezamagit niciodatda. dar totusi nu sunt superstitioasa. o iau ca pe ceva normal. oricum o sa revin cu un mesaj prin care o sa iti spun ce inseamna cand visezi sarpe. sunt si eu curioasa. dar sa stii ca visele nu au o semnificatie anume. pur si simplu ele sunt creeate de subconstientul tau. probabil ai o fobie de serpi sau te-ai uitat la vreun film urat! cine stie...