| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum credeti ca vor arata oamenii in viitor? Sa zicem ca peste o mie sau un milion de ani.

34 răspunsuri:
| Theo94 a răspuns:

Peste un milion de ani sigur vom arata foarte diferit fata de acum.

Asa isi imagina H.G. Wells ca va arata omul peste un milion de ani in una din scrierile sale :
http://3.bp.blogspot.com/......Images.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa intelegem ce inseamna 10.000 de ani. Acum 10.000 de ani omul descoperea agricultura, aia era cea mai smechera tehnologie atunci.
Astazi agricultura e cel mai banal lucru din lume.
Un lucru e sigur, nu vom sti niciodata nici macar cum va arata omul peste 200 de ani.
Nu am incredere in expertii lu' peste prajit, care nu au anticipat nici macar revolutiile din Orientul Mijlociu, faptul ca Marea Britanie va iesi din Europa, importanta telefonului mobil in vietile oamenilor...etc.
Gandeste-te ca acum 170 de ani,doctorii habar nu aveau ca spalatul pe maini reduce riscul unor infectii, iar ideea asta a fost considerata una din cele mai proaste teorii ale acelor timpuri.Doctorul Ignaz Semmelweis care a venit cu ideea asta a fost internat la un spital de nebuni.
Acum aceiasi,, experti'' se dau cu fundul de pamant si fac spume la gura, exact ca niste cimpanzei, doar, doar mai e vreunu care sa le creada tampeniile.

| AnarchyUK a răspuns:

Dispăruți sau atât de progresați, încât nu vor mai fi doar „homo sapiens sapiens", ci vor fi pășit un alt prag, mult mai înalt în dezvoltarea noastră (chiar dacă acest lucru nu va putea fi observat fizic).

| MistretulPufos a răspuns:

Pai, nu cred ca o sa mai fie