| wPapy a întrebat:

ziceti-mi niste povesti cu fantome in afara de bloody mary.

10 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Mos craciun este fantoma care vine pe teava de la toaleta

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaIsNoQueen a răspuns:

Legenda spune ca orice om care merge in cimitir in mijlocul noaptii de Halloween poate sa vada fantome, dar petul este pierderea propriului suflet.

Intr-o astfel de noapte, un grup de prieteni au hotarat sa vada daca legenda era adevarata. Au mers in cimitir, dar unul dintre ei nu a indraznit si a hotarat sa ramana la intrare. Baietii au inceput sa alerge prin cimitir si o buna bucata de timp nu s-a intamplat nimic. La un moment dat, baiatul ramas in afara cimitirului i-a vazut pe ceilalti indreptandu-se spre el cu niste ochi mari si iesiti din orbite.

A inceput sa tipe, iar oamenii care locuiau in apropierea cimitirului l-au auzit si i-au venit in ajutor. Cand au ajuns, baietii erau morti, iar cel care ramasese in afara cimitirului a amutit si nu s-a putut afla nici pana azi ce se intampla, de fapt, in cimitir in noaptea de Halloween!

| Cordelia a răspuns:

Sincer, nu e asa horror, dar e interesant, e real, a aparut si la stiri daca tin eu bine minte, era vorba de un grup de adolescenti care se prosteau prin cimitir, unul dintre ei a inceput sa bata cuie intr-un sicriu si el ca prostu si-a prins si geaca, cand s-a ridicat a simtit ca-l prinde ceva si a murit pe loc.

| KittyHHk a răspuns:

Am auzit o poveste acum cateva seri intr-o atmosfera destul de horror. Era vorba despre un tip care s-a cazat la un hotel si langa si cu cateva saptamani in urma in camera de langa el a muirt o fata si proprietarul i-a spus sa se tina departe de camera. El, evident ca nu a rezistat si a inceput sa se uite prin gaura cheii si vedea fata plimbandu-se prin camera si dupa ce a facut o pauza si s-a uitat din nou, nu a mai vazut nimic, totul era rosu si se duce la managerul hotelului si-l intreaba care-i faza cu camera si cu fetita aia. Managerul ii raspunde ca fantoma e destul de pasnica, numai atat ca are ochii rosi.(adica a doua oara s-au privit ochi in ochi).
Asta mi-a venit in minte... stiu povesti mult mai bune, unele chiar reale, insa fara fantome.

| MeShadowMaster a răspuns:

Ei bine, in ciuda argumentelor mai mult sau mai putin plauzibile ce se arata in postura de "contra fantome, paranormal etc." eu am avut cateva experiente ce nu pot fi explicate usor sau prin intermediul notiunilor stiintifice.Eram la pensiune la Sibiu acum cativa ani, vreo 3. Ei bine aveam o camera "dubla".Era o usa de termopan ce despartea cele 2 camere si o fereastra jos prin care se vedeau scarile.Era noapte si tin sa specific, intamplarea avea loc in cadrul unei excursii. Revenind, era vreo 11 noaptea si dupa distractie si intamplari specifice unei astfel de organizari/calatorii am dat-o in diverse povesti de groaza si glume "horror''.Cum ar fi sa vina pe intuneric pe sub usa de termopan si sa sara in pat la noi.Copilarii...In momentul in care m-am dus la baie, singur tin sa specific am avut din prima un sentiment ciudat bineinteles rezultat in urma povestilor si intamplarilor subconstientul meu deja actiona ca atare. Am trecut prin bucatarie si am ajuns la baie. Am terminat m-am spalat pe maini si la masa era un om chelios destul de ciudat imbracat intr-un sacou verde. Avea cearcane si ma speria ingrozitor prin privirea sa.N-am stat sa analizez dar parea ca este in scaun cu rotile.Am mormait un buna seara. Avea o tava pe masa si doua linguri cu care manca. Am trecut pe langa el tinandu-mi respiratia si am luat-o la fuga pe scari. Ceilalti m-au vazut si primul lucru ajuns la urechile mele a fost" Hai lasa-ne cu astea".Eu eram insa in stare de soc, daca stai sa te gandesti logic nu aveam de ce sa ma sperii pe langa faptul ca tacamurile si omul au aparut lintr-un interval cam prea scurt ce-i drept de timp acolo dar eream si sub influenta povestilor.Am spus ce este si au tratat totul ca pe o gluma. Un coleg a coborat si se intitula "Van Helsing" spunea ca se duce sa vaneze "fantoma".Noi ne uitam pe geamul cel mic de jos si el stingea lumina o aprindea etc...Lasa de inteles ca nu mai era nimic acolo. Ghidul nostru s-a prezentat extrem de furioasa din cauza zgomotelor pe care le faceam si ne-a incuiat in camera. Era vreo 1 noaptea iar eu inca eram sub influenta intamplarii.M-am dus din nou la geam sa ma uit deoarece nu aveam liniste si am vazut un om in carje ce parea ca bate in poarta.Cainii latrau de asemenea si erau terifiati. Il priveam stupefiat. S-a intors incet, era acelasi personaj, aveam o certitudine acum si se indrepta usor catre bucatarie. Dimineata eu am tinut mortis sa intreb daca se afla vreun om cu dizabilitati in pensiune iar nimeni nu m-a luat in serios.(din proprietari).O intamplare ce inca ma mai bantuie si acum avand in vedere ca stiu clar ce am vazut.

| anana98 a răspuns:

Http://www.spectrulrealitatii.ro/
Uite un site pe care sigur nu te vei plictisi!:)
Numai bine!

| AndreeaIsNoQueen a răspuns (pentru anana98):

Da nu te vei plictisi chiar deloc! dar te vei speria de groaza! eu am inceput sa citesc cat mai rar posibil pentru ca imi faceau rau si noapte transpiram la gandul povestilor alora de groaza cand dormeam!