| AvalohAlyn a întrebat:

Hristos a inviat! Si retineti, pentru noi oamenii si pentru a noastra mantuire.Fie ca Invierea Domnului sa ne arate calea, adevarul si viata care este Iisus.Va doresc tuturor utilizatorilor, fie crestini sau atei, fie indiferenti sau agnostici, multa sanatate, CREDINTA si fericire.Nu uitati, in final, ca Iisus Hristos si-a dat viata pentru noi, oamenii si asa de mult a iubit Dumnezeu lumea incat a dat pe unicul Sau fiu drept model de urmat, drept jertfa, a dat pe unicul sau fiu pe cruce, rastignit.Ganditi-va la toate acestea.Numai bine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat a Inviat!

Paste Fericit, Allan si multumim pentru mesajul acesta al tau pe care ni-l transmiti, dar si pentru celelalte pe care le transmiti prin intermediul raspunsurilor, mereu ma faci sa aprofundez si sa ma gandesc la raspunsurile tale. Multumesc mult, daca ar fi toti oamenii cu o credinta asa profunda ca a ta...ar fi minunat.

Domnul sa te binecuvinteze!:*:*:*

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Adevarat a inviat! Multumim de urare!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Fie ca Sfanta Sarbatoare a Învierii domnului sa-ti aduca cele 4 taine divine; incredere, lumina, iubire, speranta.Clipe de neuitat alaturi de cei dragi si mult succes in viata.

| zorialbi a răspuns:

Adevarat a inviat! Si ne-a daruit viata vesnica.

| AndutzaAndu a răspuns:

Multumim mult pentru urare @AlanTigergerid si tie la fel iti doresc!

| Roby67 a răspuns:

Asa sa fie, dar acum ajunge, draga Alan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai citeste si evangheliile Gnostice, Tora, si ai sa,, vezi'' ca acolo scrie altceva! Din 34 de evanghelii s-au ales doar 4,, bune'' restul de ce s-au considerat a nu fi bune? si cine a avut,, autoritatea'' divina sa hotarasca asta? Ti-ai pus vreodata intrebarile astea? Daca nu, afla ca traiesti in obscuritate!