| blackjackxdd a întrebat:

Http://www.lovendal.net/......ri-oculte/

Cam multe "papusi".

Pareri:)?

10 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Sa fim seriosi, ce secta, cult sau organizatie secreta de orice fel l-ar recruta pe Smiley?

| Dumnezău a răspuns:

Am citit articolul acum cateva zile. :))

Si mie,de cum am observat posterul pentru insiruirea asta,care-i scremere, da' unii ar zice ca-i muzica, mi-au sarit in ochi fulgerele, pentru ca mananca mult "anti-illuminatistii" ca ar fi semnul lui Thor (ceea ce e adevarat), deci un semn pagan si un atentat direct la adresa crestinismului.Vax!

Smiley n-are cum sa fie "papusa", pentru ca, unu, are o muzica de prea proasta calitate sa fie papusa.Si doi, daca pp prin absurd ca Illuminati si-ar baga coada in cele mai mici amanunte ale muzicii, de ce ar face-o in Romania.Simbolismul asta folosit acum de Smiley,e unul minimal,nesemnificativ,un fel de gluma. Vrei simbolism, din acela gretos de vizibil, care te face sa te intrebi si din felul cum merge "tarfa de balci" pe scena, ce dracu e in neregula? Poftim, taica:

http://www.youtube.com/watch?v=W795W63n7mA

| blackjackxdd explică (pentru Dumnezău):

Te aprob, la ceea ce ai zis legat de Smiley.
Iar la video-ul cu Madonna, DOAMNE! o.o' Nu-mi place ce canta ea acolo, de fapt imi era indiferent costumatia, si inceputul mi-a atras toata atentia.straight face

| NoShit a răspuns:

Poza aia-i şi modificată în photoshop. În realitate el nu are niciun desen pe tricou(http://bravonet.ro/files/2012/04/Smiley-Dead-Man-Walking-300x300.jpg).
Mă întreb cine-i următoarea "păpuşă" că se înmulţesc foarte repede de la un timp.

| blackjackxdd explică (pentru NoShit):

Nu pot vedea poza.Eroare 404. happyDar da si eu pana acum am crezut ca tricoul este alb si nu are nimic pe el.

| doctorandus a răspuns:

Cum zicea Freud: tin in mana un simbol falic, dar sa nu uitam ca e un trabuc.

| unul1 a răspuns:

Eu tin sa nu mai cred in aceste lucruri. Desigur in capitalism nu liderii de stat conduc tara ci "burghezia". Totusi aceste teorii au fost expuse de credinciosi fanatici in special de religiile protestante pentru a-si atrage adeptii pentru "pocaire" inainte sa vina sfarsitul lumi.

Simbulul acela cu piramida cu ochi a fost preluat de biserica, poate daca mergi in mai multe biserici o sa observi simbolul acela. El este descris ca ochiul atotvazator a lui Dumnezeu.

Totusi nu sunt sigur 100% ca sunt fictive lucrurile acestea cu illuminati... cateodata sunt prea multe coincidente cu numarul 666. Si totusi din atatea numere de ce chiar 666 care apare si in biblie ca ar fi numarul diavolului? Iti cam dau de gandit unele lucruri dar... big grin

| Aflorin a răspuns:

Sunt multe asa si cum diavolul are multi adepti in lupta inpotriva lui Dumneu!