| 4b a întrebat:

Ți se oferă un milion de dolari pentru a participa la următorul scenariu: În faţa ta se află zece pistoale, dintre care doar unul este încărcat. Trebuie să iei un pistol, să ți-l pui la tâmplă şi să apeși pe trăgaci. Dacă scapi cu viaţă, ești milionar. Ți-ai asuma riscul? big grin

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

As ride si as refuza. Daca observi, pentru toti viata e la fel, difera doar luxul...

30 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, mulțumesc!
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Procedeul se numeste "ruleta ruseasca".
Doar un descreierat sau un sinucigas ar face-o!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ruleta_ruseasc%C4%83

| Decrepit a răspuns (pentru Elianna):

La ruleta se pune un glont,iar din sase locase, cinci raman goale, se invarte revolverul si se purcede la treaba.E mai periculoasa ruleta ruseasca decat cazul prezentat, totusi, la fel de interesanta.Nu trebuie sa fii "descreierat" ca sa joci ruleta ruseasca, ci doar...pasionat de imprevizibil.

| WR104 a răspuns:

Cu un milion de dolari nu as fi milionar pentru ca nu traiesc in america iar in europa euro e la putere.
Eu sunt fricos si nu mi-as asuma riscul.

| Kaℓi a răspuns:

Nu cred, sunt foarte ghinionista happy si mai am treburi de rezolvat pe aici...

| SaveTheNature a răspuns:

Oamenii oricum isi asuma riscuri in general (atunci cand conduc, fumeaza, sar cu parasuta, pleca in Afganistan, unii chiar se sinucid pe gratis happy etc.
Sa le pui in fata astora 1 milion de dolari. Multi ar juca acea "ruleta ruseasca cu 10 gloante"
In schimb mie, sa imi pui 1000 de pistoale si 1 miliard de euro, tot nu as juca.
Ii spun un secret:
Tocmai am plecat din Anglia, in Noiembrie -de la 1 salariu de 2000 de lire (cu profesia de topograf), si am venit in Romania si lucrez pe 10 milioane.
Poate ma intrebi si de ce? Nu-mi plac banii!

| trolololo a răspuns:

Eu da, toți murim în final, unii mai devreme alții mai târziu. Nu vad care ar fi problema.

| Thunderstruck a răspuns:

Da, probabil fara sa stau pe ganduri.

| NevastuicAaA a răspuns:

Ruleta ruseasca...
Niciodata! Nu merita.

| Wøodenpints a răspuns:

Şansa ca să nimereşti pistolul încarcat este destul de mică, dar totuşi consider că viaţa mea valorează mai mult de un milion de dolari.

| WhatheWow a răspuns:

Nu!

| Exilee a răspuns:

Niciodata. Viata nu sta in bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca da! Nu risti nu castigi si ce as avea de pierdut, as profita de sansa la maxim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scenariul e mai bun decat cel al vietii.Ai ocazia sa mori gratis in fiecare zi, fara sa-ti ofere nimeni nimic.
Mai scade din pistoale ca sa ajunga o idee buna de afacere, la fel ca si sinuciderea asistata.
Pentru un milion de dolari, cred ca as incerca noua din ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici gand.Viata este un dar divin si nimeni nu are dreptul sa o ia.Nu imi risc viata pentru nici o suma.Mult noroc.

| Gogu06 a răspuns:

Am deja 5 si cu unu il plus si cu unu in minus laughing

| prizeFTW a răspuns:

Nu merită.

| usuk a răspuns:

Mi l-as asuma, dar doar pentru 100 de milioane happy

| SaveTheNature a răspuns (pentru usuk):

Suma nu te salveaza de la glontul ghinionist. Si chiar sa fie vorba de 1 miliard de euro- sansele ca tu sa iti tragi un glont in cap sunt tot de 1 la 10.

| Solsagan a răspuns:

Neah, ţin prea mult la viaţa mea, deşi există doar o şansă din 10 să pun mâna pe pistolul ăla.

| Epigonul a răspuns:

Sunt amuzante scenariile de acest gen, mai tot timpul imi imaginez si eu astfel de lucruri si sincer sa fiu chiar ma distreaza laughing Cat despre problema pusa de tine, cred ca as fi de acord, cu toate ca probabil as avea foarte mari emotii si nu-mi imaginez ce reactie as putea sa am la astfel de intamplare laughing dar cum am spus, cred ca mi-as asuma riscul.

| carhartt a răspuns:

Probabil ca da.

| Serenade a răspuns:

Nu risti, nu castigi, iar de murit oricum mori, dar ai 90% sa duci o viata mai decenta si doar 10% sa incetezi sa mai existi deci da, as incerca, riscul nu este atat de mare, avand in vedere ca imi asum riscuri mult mai mari pe gratis, doar pentru amuzament sau adrenalina mai bine zis.

| Terente20 a răspuns:

Am momente cand mi l-as pune si gratis, dar apoi pentru 1 milion usd.
deci as astepta momentul, l-as pune si aia e. ori la bal ori la spital

| Terente20 a răspuns:

Nu fac pe desteptul dar nu e ruleta ruseasca ce spune el. la ruleta ruseasca e sansa 1 din 6(cu aceeasi arma), o sa zici ca tot aia e dar daca schimbi de exemplu regulile la fotbal, deja poti sa-i dai alta denumire ca nu mai e fotbal.

| Mikiass a răspuns:

Da-mi fundita si mai vedem

| Dutsa95 a răspuns:

Nu se merită, jocul ar putea să nu fie corect şi toate pistoalele să fie încărcate. Ce faci? Rişti asta?

| BiaaMikaleson a răspuns (pentru Dutsa95):

Hmmm..imi place logica ta.