| Demeister a întrebat:

La noi în România,dacă eşti copil al unui om de afaceri milionar, asta înseamnă că trebuie să te temi de riscul de a fi răpit pentru răscumpărare?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Da, posibilitatea exista, este o sansa de 1 la un milion sa fii rapit in Romania!
Pe de alta parte exista o sansa mult mai mare sa ai accident de circulatie pe strada... ce faci? Nu mai iesi din casa?
Mai bine ai spune ce te-a facut sa te gandesti la posibilitatea de a fi rapit!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti obsedat

| Kaℓi a răspuns (pentru suntserios):

Asa mi se pare si mie sad

| K0sti a răspuns:

Nu numai in Romania!

| Florentina9210 a răspuns:

Tot ce e posibil. Eu nu sunt copil de om de afaceri, dar cand eram mica, tot am avut ''sansa'' sa fiu rapita. Noroc ca am fugit!

| Oana92 a răspuns:

Mai degraba exista riscul ca un copil oarecare sa fie rapit pentru a fi vandut in diferite scopuri(cersit, adoptie ilegala, trafic de organe, etc) Nu prea au fost cazuri de copii rapiti pentru rascumparare sau cel putin nu au fost facute publice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, totusi unde stai?

| ABCD122 a răspuns:

Sa înțeleg ca esti milionar?

| romanmihail a răspuns:

Mai bine sarac si linistit, decat bogat si rapit.