| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da un exemplu de procente?

6 răspunsuri:
| MindFreak a răspuns:

140%...ca la alegerile din Rusia.

| cornculapte a răspuns:

Procentul este o "bucată" din 100. Orice număr urmat de % (la sută) e un procent.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Procent

| valentingb a răspuns:

Nu prea inteleg
30% din mine crede ca vrei sa scriu asta, 70% din mine crede ca vrei ceva definitii, dar eu nu le stiu

limita legala de alcool in sange al soferului unui autovehicul este de 0, 4 g alcool in litrul de sange, adica 0, 004%, sau 4 %00, adica 4 la mie(mia fiind un litru adica 1000 de mililitri)

| Ncl_9813 a răspuns:

30% tot ce are % este procent.

| anonim_4396 explică (pentru Ncl_9813):

Da imi puteti da si rezolvarea...ca,chiar nu stiu cum sa le fac ca eu am lipsit la ora si nu prea intelegbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu imi trebuie detalii despre pokerthinking