| Vernusio a întrebat:

In Biblie scrie de dinozauri? Au trait inaintea oamenilor sau concomitent?

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum 1 minut | Desteaptateromane a răspuns:
Dinozaurii sunt doar reptile care au trăit mult timp înaintea potopului. (pentru că ele nu se opresc din crescut).

haaaaaaaaaaa, aceste reptile tot cresteau asa din senin, incredibil ce face lipsa ratiuni din om

| RAY a răspuns:

Ce legatura are stiinta cu biblia? stiintific dinozauri au existat in alta perioada iar oamenii in alta, astea sunt chesti de clasa a 5 a la ora de biologie

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru RAY):

In clasa a 5-a se studiaza botanica. :/

| RAY a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Nici apoi nu se retine nimic din ce se invata, nu e vorba de botanica e vorba de lipsa ratiuni, cum sa spui ca reptilele tot cresteau, pai si azi ce fac?

| RAY a răspuns:

Trebuie sa stii si tu de gluma din partea unora. happy
nu e nici o gluma asta e viitorul romaniei

| RAY a răspuns:

Acum 4 ore | AlexGamer2 a răspuns (pentru RegeleIaurtului):
Iar unul care crede ca ne tragem din praf spatial care a devenit maimuta si am aprut noi dupa. Wow.
haaaaaaaaaaaa cate aiureli scrie omul asta, praful stelar s-a transformat in maimute incredibil cata prostie pe bune, asta e viitorul din pacate al romaniei

| RAY a răspuns:

Acum 6 ore | Vassile a răspuns:
RAY, tu esti atat de activa pe acest site ca sa nu-ti depaseasca nimeni Rank-ul ( rangul )? laughing

uitate la clasament sa vezi ca uni nu au intrat de anii de zile nu are nici o legatura una cu alta

| RAY a răspuns:

Acum 4 ore | AlexGamer2 a răspuns (pentru Vassile):
Frate el e un ofticat. Sta toata ziua pe categoria Religie, si repeta sa faca ce stie el mai bine, sa se ia in gura cu toti cei de acolo sau, SAU sa-i enerveze pe altii.

mai crestine tu nici 00000000000000, 1% nu ai citit din biblie cat am citit eu, habar nu ai de religie, biblie dar imi spui ca sunt ofticat, toata ziua pe naiba la religie si daca as sta stau pe banii mei nu pe banii parintilor ca in cazul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"haaaaaaaaaaa, aceste reptile tot cresteau asa din senin, incredibil ce face lipsa ratiuni din om" - nu e lipsa a ratiunii ci nefolosirea ratiunii. Trebuie sa stii si tu de gluma din partea unora. happy

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.seeker.com/which-animals-never-stop-growing-1792674648.html

„Sharks aren't the only animal that keeps growing. Lizards, snakes, amphibians, and coral all continue to grow until they die. The scientific name for these creatures is "indeterminate growers"

nu glumeam deloc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

"Https://www.seeker.com/which-animals-never-stop-growing-1792674648.html

„Sharks aren't the only animal that keeps growing. Lizards, snakes, amphibians, and coral all continue to grow until they die. The scientific name for these creatures is "indeterminate growers"

nu glumeam deloc." - asa o fi, n-am vazut. :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dinozaurii au existat in "ziua" ( perioada ) a 5-a de creatie si au murit spre sfarsitul acelei perioade. Facerea 1. Odata cu racirea climatica au disparut si dinozaurii. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RAY, tu esti atat de activa pe acest site ca sa nu-ti depaseasca nimeni Rank-ul ( rangul )? laughing

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate el e un ofticat. Sta toata ziua pe categoria Religie, si repeta sa faca ce stie el mai bine, sa se ia in gura cu toti cei de acolo sau, SAU sa-i enerveze pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"praful stelar s-a transformat in maimute" - pai asa arata afirmatia asa zisilor oameni de "stiinta". happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"mai crestine tu nici 00000000000000, 1% nu ai citit din biblie cat am citit eu" - foarte bine a facut RAY ca a citit Biblia Cuvantul Lui Dumnezeu, dar face si mai bine daca o si intelege pe deplin. Nu-i trebuie mult ca sa inteleaga Biblia dar se incapataneaza ca sa nu se foloseasca de toata ratiunea pe care o are. Ray nu ma enerveaza. Un om rational ( care-si foloseste ratiunea ) nu se enerveaza din cauza unor idei teoretice sau din cauza unor teorii. De aceea Dumnezeu nu se enerveaza, cand oamenii nu-si folosesc toata ratiunea, pentru ca El cunoaste toate teoriile pe care le poate gandi omul. O data Dumnezeu a sesizat ca omul a gandit ce Lui Dumnezeu "nu i-a trecut prin minte" dar nu s-a referit la faptul ca "nu i-a trecut prin minte" ci ca nu I-a trecut prin minte vreodata sa faca acele lucruri. happy

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Dinozaurii sunt doar reptile care au trăit mult timp înaintea potopului. (pentru că ele nu se opresc din crescut).

| MaoItsMe a răspuns:

Dinozaurii sunt doar niste reptile cum sunt crocodilii in ziua de azi doar ca mai mari, oricum in biblie nu scrie nimic despre ei

| RegeleIaurtului a răspuns:

Dinozaurii au trait cu mult inaintea oamenilor, nu scrie de ei in Biblie deoarece fac parte din teoria evolutionista (care e cea adevarata) iar Biblia reprezinta teoria Creationista

| Superior a răspuns (pentru RegeleIaurtului):

Iar unul care crede ca ne tragem din praf spatial care a devenit maimuta si am aprut noi dupa. Wow.

| RegeleIaurtului a răspuns (pentru Superior):

Nu chiar așa, e mai complicat, oricum, din ce in ce mai multi oameni își dau seama că știința este adevărul, s-a ajuns la punctul in care s-au egalat aproximativ și au început "războaiele" pe siteurile gen YouTube, TPU, Facebook etc. Istoria se repetă, ca atunci când s-au pupat oamenii pentru care Dumnezeu e mai puternic, in viitor o să creadă toți oamenii în știință, dar pe parcurs ce descoperim mai multe vom începe să credem in regele extratereștrilor sau ceva, chestii la care nici nu ne-am putea gândii

| SweeT200383 a răspuns:

Nu nu scrie, dar au trait inaintea omenirii