| Parintele a întrebat:

In cat timp preconizati ca va disparea religia din lume?

Răspuns Câştigător
| alexxx_3182 a răspuns:

...................................

43 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot promovand ideea de libertate, vom fi din ce in ce mai sclavi libertatii ce neo asumam.sau libertatilor.si atunci vom vedea care e sclavia si care e libertatea.se vede si acum santem sclavii propriilor noastre slabiciuni, si vicii tabieturi, bani, datorii tote astea ne ingradesc.doar spiritul ramane liber.si eu nu ca as fi mai bun dar in comparatie cu alti robi de genul acesta eu chiar ma simt foarte liber.

| Parintele explică:

Roberte... te dai crestin si de fapt esti un baiat de cartier, un fatalau virgin. Nu poti vb asa cu o fata daca nu ai fi un misogin nevrotic. Imi fac griji pentru oamenii carora le muncesti... Spui ca esti inginer si ca lucrezi intr-un loc bun, dar se pare ca nu te porti ca un adevarat intelectual.
Ai ceva in comun cu sora ta Joy si anume gura rea de mahala. Sa-ti fie rusine!

| anonim a răspuns:

€dl.inginer-mai robert, de cate ori sa iti spun sa mai citesti si tu altfel de carti decat biblia? te-a tampit de tot, crede-ma. spune-mi si mie ce anume ai dorit sa spui prin aceasta fraza:
''creierul tau e invers proportional cu parul tau''
care par, ca nu inteleg.intre noi chiar este o diferenta:ca eu stiu ce anume doresti tu sa spui, insa tu chiar nu stii ceea ce spui.si ma assteptam la expresii mai subtile de la o persoana care se cr4ede cine se crede, insa tu nu faci decat sa folosesti ''badaranisme''. ar fi cazul sa-ti schimbi nimic-ul in dl.badaran.chiar astept mult mai mult din partea ta, insa se vede treaba ca unde nu e, nici dumnezeu nu da.

| gabrielutzu a răspuns:

Probabil cand nu vor mai fi dobitoci care sa o conteste...:laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cand va disparea religia, dar stiu sigur ca dl inginer va disparea mai repede...de pe TPU. I-am raportat raspunsurile injurioase administratorilor.

| kh1ss a răspuns:

Cred ca mai ai de asteptatwinking

| danut a răspuns:

Cu mult, mult, mult mai tarziu decat existenta ta. Vor fi uni care vor fi in rai si se vor gandi ca a existat unul...nogod si se vor gandi cu tristete la tine si la faptul ca nu esti cu ei sa vezi sfarsitul religiei. laughing

| Shery a răspuns:

Niciodata. Oamenii intotdeauna au avut nevoie sa creada in ceva, orice, ca sa nu isi piarda speranta. daca nu ai crede in nimic, nu ai avea pentru ce trai. Trebuie sa ai o speranta, ceva, sa simti ca nu traiesti degeaba.

| xibalba a răspuns:

Nu prea curand, din pacate, pentru ca sunt inca destui indoctrinati ai religiilor... deci, slabe sanse.

| bisnitarpunctcom a răspuns:

Maxim 4 generatii

| Rebecca a răspuns:

Parerea mea... Cam tarziu dar vad ca nu ai acordat raspunsul castigator. Va disparea. Tinerii incep sa
aiba o dorinta de a cunoaste, de a'si explica. Poate intr'un final se va descoperi adevarata divinitatea. As vrea nespus de mult

| BlackVeil a răspuns:

Religia tine prostimea in frau, n-are voie sa dispara...