| Parintele a întrebat:

In cat timp preconizati ca va disparea religia din lume?

Răspuns Câştigător
| alexxx_3182 a răspuns:

...................................

43 răspunsuri:
| Parintele explică:

Roberte... te dai crestin si de fapt esti un baiat de cartier, un fatalau virgin. Nu poti vb asa cu o fata daca nu ai fi un misogin nevrotic. Imi fac griji pentru oamenii carora le muncesti... Spui ca esti inginer si ca lucrezi intr-un loc bun, dar se pare ca nu te porti ca un adevarat intelectual.
Ai ceva in comun cu sora ta Joy si anume gura rea de mahala. Sa-ti fie rusine!

Anna
| Anna a răspuns:

Cand te vei pocai tubig grin! Religiile poate vor disparea, cine stie(pentru ca sunt inventate de oameni) dar credinta in Dumnezeu niciodata!

| danut a răspuns:

Cu mult, mult, mult mai tarziu decat existenta ta. Vor fi uni care vor fi in rai si se vor gandi ca a existat unul...nogod si se vor gandi cu tristete la tine si la faptul ca nu esti cu ei sa vezi sfarsitul religiei. laughing

mira
| mira a răspuns:

Nu va disparea niciodata.Isi va schimba forma. Oamenii au nevoia si tendinta de a se adresa unor idoli, unor divinitati. Exista chiar o gena a fanatismului. Mira

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cand va disparea prejudecata! Adica niciodata!

| moonY a răspuns:

Atatia ani si totusi ea exista.nu stiu daca va disparea vreodata.
si chiar daca se va intampla sa dispara religia, va aparea cineva care scrie o noua biblie

| moonY a răspuns:

Religia este inventata de oameni.si totusi dzeu exista?!
wooow.am ametit.

| moonY a răspuns:

A ametit si site-u. da erori

| moonY a răspuns:

De ce vb tu despre religie?
dzeu a lasat o singura religie? care e aceea?
daca spun eu ca religia e inventie, nu e problema. dar sa spuna un credincios asta, e blasfemie. dumnezeu a creat universul, omul, religia... el era constient ca oamenii isi vor face mii de dumnezei(alah, buddha.)si a permis asta.
din religie ai aflat de existenta lui dzeu, religia atesta existenta lui- dzeu deriva din religie -religia e o inventie(tu ai spus)
acum scoate concluzia.

"Veninul tau ma ameteste
bea niste otrava, poate-ti mai revii din ameteala "

...stiu.de cand esti ignorat... vorbesti singur.

| moonY a răspuns:

Esti prea taran de londra sa ma cobor la nivelul tau.

| moonY a răspuns:

Problema ta este aceea ca nu ai destui neuroni sa te ajute sa fii ironic.toti te ironizeaza, insa tu esti prea .cum sa-ti zic.insa tu esti un taran si te comporti ca atare, drept dovada am randurile de mai sus.
eu nu te voi raporta ralucai rolling on the floor.sa te ignor am incercat dar observ sa cersesti atentie(de ex. mai sus, cand nu ti'era tie adresat nici1rand)
ma voi stradui mai mult, pentru ca exista o vorba.despre cel care cedeaza.
te implor, proiecteza'ti un creier!
succes

lolita
| lolita a răspuns:

Nu va disparea niciodata cred.

| fabiola a răspuns:

Va disparea odata cu lumea, cred!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Niciodata.

| gabrielutzu a răspuns:

Probabil cand nu vor mai fi dobitoci care sa o conteste...:laughing

| anonim a răspuns:

Religia va disparea odata cu prostia.

| anonim a răspuns:

Religia va disparea odata cu prostia.

| anonim a răspuns:

€dl.inginer-mai robert, de cate ori sa iti spun sa mai citesti si tu altfel de carti decat biblia? te-a tampit de tot, crede-ma. spune-mi si mie ce anume ai dorit sa spui prin aceasta fraza:
''creierul tau e invers proportional cu parul tau''
care par, ca nu inteleg.intre noi chiar este o diferenta:ca eu stiu ce anume doresti tu sa spui, insa tu chiar nu stii ceea ce spui.si ma assteptam la expresii mai subtile de la o persoana care se cr4ede cine se crede, insa tu nu faci decat sa folosesti ''badaranisme''. ar fi cazul sa-ti schimbi nimic-ul in dl.badaran.chiar astept mult mai mult din partea ta, insa se vede treaba ca unde nu e, nici dumnezeu nu da.

| Ben. a răspuns:

Nu cred ca va disparea decat odata cu umanitatea. oamenii intotdeauna au avut pe cineva cui sa se roage.sau ceva.

| Ben. a răspuns:

Religiile au mai mult de 2000 de ani.superfascinant! wow!

| Dl.Inginer a răspuns:

Niciodata, pana la sfarsitul lumii!

| Dl.Inginer a răspuns:

Draga monIgnotano, Dumnezeu nu a lasat nici o religie. Datorita credintei in el, oamenii au simtit nevoia sa creeze religii si traditii.In esenta, il au pe Dumnezeu in centru.Mai pune mana si citeste o carte ceva, ca la 31 de ani a tai ti-ai ratat viata pe toate planurile si vii aici sa ne dai noua lectii despre religii.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Nu va disparea religia, poate se vor apropia unele confesiuni. Oricum sunt extrem de numeroase si nu-si mai gasesc rostul. Ideea de credinta, cred ca va dainui in timp, sute, ori mii de ani.

| christian a răspuns:

Niciodata!

| xibalba a răspuns:

Nu prea curand, din pacate, pentru ca sunt inca destui indoctrinati ai religiilor... deci, slabe sanse.

| Wtf9000 a răspuns:

Nu va disparea, doar se va schimba. In curand nu ne vom mai inchina lui Dumnezeu, ci Gaiei, zeita Pamantului.

| kh1ss a răspuns:

Cred ca mai ai de asteptatwinking

| Shery a răspuns:

Niciodata. Oamenii intotdeauna au avut nevoie sa creada in ceva, orice, ca sa nu isi piarda speranta. daca nu ai crede in nimic, nu ai avea pentru ce trai. Trebuie sa ai o speranta, ceva, sa simti ca nu traiesti degeaba.

| greg a răspuns:

Niciodata.Tocmai asta e si fascinant, ca au trecut 2000 de ani si n-a disparut, ba dimpotriva s-a raspandit.