| Edd_4925 a întrebat:

In ce consta fericirea pentru tine?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Consta in persoanele dragi mie! happy

21 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

In sanatatea mea si a familiei mele, in bunastarea spirituala a mea si a familiei mele, in implinirea mea si a familiei mele.Totul se rezuma si la mine dar mai ales la familia mea care este cea mai importanta si pretioasa pentru mine de pe acest pamant.

| mihaibrasov a răspuns:

Frumoasa intrebare. A atinge starea in care timpul se opreste in loc, in care cerul iti zambeste si lumea e propria-ti cochilie.

| ramona30 a răspuns:

A nu confunda fericirea cu extazul, exaltarea, clipa. fericirea e o stare de lunga durata. Pt. mine este o traire intensa, activa, de lunga durata cu tonus foarte ridicat.

| Edd_4925 explică:

@oElisabeth
nu am gasit inca un motiv anume...cateodata sunt greu de multumit, alta data ma bucur de chestii aparent nesemnificative. dar de cele mai multe ori ma simt bine langa ea, printre prieteni, in sanul familiei si in momentele in care interpretez un personaj pe scena (si nu numai) happy

| Alisa a răspuns:

In liniste; cei pe care ii iubesc sa fie bine, sanatosi.

| Gaby_3536 a răspuns:

Este foarte dificil sa fii cu adevarat fericit.trebuie sa invatam sa fim fericiti.in ce consta fericirea pentru mine, in orice lucru care ma face fericit!

| tarziu a răspuns:

Stii vorba aia? Poti fi pus la locul tau cu medicamentul potrivit! pentru unii e o femeie, pentru altii e un loc bun de munca, pentru altii banii sunt totul.
La mine e mai simplu : Imi vand un rinichi si ma duc sa vad america de sud

| mmary a răspuns:

In orice persoana draga mie:X

| Kylexy a răspuns:

Fericirea pentru mine e sa am pe cineva sa imi imparteseasca semtimente reciproce ca restul le facem impreuna daca ne iubim cu adevar

| Leon a răspuns:

Fericirea e un lucru marunt, e o aripa care vibreaza. Fericirea e un lucru mic, un pitic ce danseaza. bam bam si cu asta basta.

| Leon a răspuns:

Nu inteleg de ce nu va faceti cont toti anonimi astia care raspundeti doar pentru voi. cu siguranta ca sunt persoane interesante pe situl asta cu care va puteti intelege. e inutil sa te faci auzit si atat. Sarbatori fericite! happy

| roxy_7432 a răspuns:

Fericirea pentru mine este sa fii impacat cu Dumnezeu, cu toata lumea si cu tine insuti.

| roxy_7432 a răspuns:

...si inca ceva, fericirea pentru mine e sa fii alaturi de cei dragi in special de familie si sa fii un "peace maker" pe pamant, sa aplanezi orice conflict intre tine si cineva.

| LoveAngel223 a răspuns:

In iubire

| erik a răspuns:

Cand vad ca oamenii vicleni si prosti, cad in propriile lor capcane.

| oElisabeth a răspuns:

Sa-mi stiu familia si prietenii sanatosi si alaturi de mine. happy

Dar pentru. tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericirea? este starea mea din fiecare clipa.sant fericit cand ma trezesc dimineata, cand deschid fereastra, cand imi vad familia intreaga, cand mananc un mar, cand imi vin vrabiutele sa manance la geam, cand plec la servici, cand ploua cand ninge, cane e cald, cand ma cert, cu cineva, cand imi cer iertare de gresesc, cand ajut, cand...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai inca nici un fericit la aceasta intrebare, imi pare rau.Cind o sa apara un om deconectat cu totul de la societate, de la familie, de la insasi relatia tata fiu sau invers abia atunci sa stii ca ai vazut un fericit.Nu vom putea fi fericiti conform regulelor sau respectind principii. Fericirea adevarata nu e nici altruism pentru ca insusi Isus a predicat egoismul cind a spus"Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti"Deci te indemna sa te iubesti, o cale spre egoism dar un egoism al copacului care creste, isi ia seva si o ridica spre propriile ramuri care infloresc, infrunzesc si fac fructe pe care el le daruieste natural.

| timeea7 a răspuns:

Sa am strictul necesar...si sa-mi am alaturi de mine familia, prietenii si iubitulbatting eyelashes

| LexuDeea a răspuns:

In implinirea celui mai frumos vis avut pana acum.

| sangre a răspuns:

Sa castig la poker, sa am orgasm, si sa am exact ceea ce imi lipseste...