| veveritzamia95 a întrebat:

In ce consta fericirea pentru voi?

Răspuns Câştigător
| preacopilapentruvarstaei a răspuns:

Hmmm.fericirea? e greu de definit,pentru mine fericirea vine din privirea iubitului meu,izvoreste de la un zambet al iubitului meu,porneste de la fiecare sarutare,de la fiecare noapte de dragoste,fericirea apare atunci cand ai obtinut acel lucru pe care ti-l doresti mult, pentru mine fericirea apare atunci cand fac o fapta buna, cand ajut pe cineva si simt ca imi multumeste cu inima si cu sufletul nu din cuvinte, fericirea ti-o faci doar tu. fericirea inseamna o implinire sufleteasca! fericirea mea este familia si iubitul meu! te pup, sper ca vei gasi si tu in adancul inimii tale definitia propriei tale fericiri

| veveritzamia95 explică (pentru preacopilapentruvarstaei):

Ce frumos ai descris fericirea. Felicitari!

8 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Ciocolată.

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Să nu fiu certată cu părinţii, prietenii sau prietenul meu, să fie ok cu şcoala şi să mă simt bine. nu ştiu. laughing

O seară bună!

| Fayree a răspuns:

Fericirea este ceva spre care majoritatea oamenilor tind si sunt atat de ocupati cautand-o incat o iau pe drumuri gresite. Ea consta in momentele cand simti ca traiesti, simti ca inima ti se incalzeste si iti bate cu putere, simti ca iti descoperi alte trasaturi, simti implinire, iubire, liniste, atunci e momentul cand ochii ti se deschid si vezi ceea ce pana acum nu exista pentru tine.

Sincer, nu gasesc cuvinte exacte pentru a exprima ce simt cand sunt fericita. Cand esti fericit, esti fericit! Atat!

Spunea Paler ca "Fericirea nu inseamna sa ai ceea ce doresti, ci sa doresti ceea ce ai". Deci, cred ca trebuie sa ne uitam cu atentie la viata noastra si sa vedem, are in ea lucruri, persoane, amintiri care ne aduc fericirea?

Eu spun, ca da.
Merit si eu o fundita? puppy dog eyes.

| veveritzamia95 explică (pentru Fayree):

Ai spus niste cuvinte foarte frumoase despre fericire. Felicitari!

| Black_Bogdan_1998 a răspuns:

Pai, ma simt fericit cand ma dau cu bike-ul meu, cand stau cu prietenii pe afara, cand vad un film bun, cand joc un joc fain, deci eu sunt fericit mai tot timpul.winking Funda?