| Wehrmacht a întrebat:

In legatura cu visele lucide...Peste tot citesc ca ele par foarte reale.Intrebarea este: si ce simti este foarte realistic,sau doar ce vezi? Daca da,o persoana care nu a trecut nici o data prin asta,ce ar putea simti cand ar fi impuscata intr-un vis lucid,din moment ce ea nu stie cum este asta? Adica daca ea nu a patit nici o data asta,cum ar putea sa o simta si sa fie foarte realistic? Sau acelasi lucru si cu o mana sau ceva. Daca se rupe, cum ar putea simti ceva realistic o persoana careia nu i s-a intamplat asta nici o data?

3 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Chill dude, imaginea e foarte realista si tu in acel moment esti constiend ca visezi (gandesti) doar ca nu te poti trezi din somn. Semzatiile nu se simt sau chiar daca se simt nu sunt dure

| HyenaV2 a răspuns:

Complicat si foarte nasol! nu poti sa iti dai seama de ce faci ce faci! uneori nici ce ai facut in ziua precedenta nu stii. Daca visul este prea real poti simti ( perioada scurta) ce s-a intamplat in vis. Ex : daca ai cazut in vis si ti-ai rupt piciorul, exista sansa sa te doara piciorul si pe tine! nasol de tot! daca era sa mori in vis, poti face chiar stop cardiac!

| ZayRoo a răspuns:

Eu am avut o chestie asemănătoare.
Mă trezisem, vedeam tot din jurul meu, vedeam camera.
Vroiam să mă ridic, dar nu puteam.
A fost cam ciudat...foarte ciudat.