| ShadowAngel a întrebat:

Inainte de potop.Noe a construit o arca! si in ea a luat 2 specii de vietati din fiecare rasa! De ce desteptul ala de Noe nu a strivit cei doi tantari?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Bună întrebarea thinking asta pentru. că Cel de sus i-a zis "din fiecare fel să ia o pereche". Da' presupun că nu ştie cum e să fii muşcat laughing

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Poate pentru că n-a existat nici Noe şi nici arca?

| danut a răspuns:

"alessia5158 " a raspuns perfect dar un ins lipsit de minore cunostinte i-a acordat un "amuzant". Intradevar MUSTELE si TANTARI au aparut in Egipt ca PLAGA impotriva lui Ramses (parca 2) data de Dumnezeu. Cititi iesirea poporului evreu din Egipt.

| alessia5158 a răspuns:

Au aparut dupa potop!

| chelstone a răspuns:

Interesant, cum o fi luat toate vietatile minuscule ce traiesc sub pamant? inca o dilema...

| carpediem a răspuns:

Vorbe. N-a fost nici o arca cu specii. E absurd. Nici azi nu ar fi posibil. Si cu doar doua perechi dintr-o specie nu se poate asigura variabilitatea si diversitatea speciei. Genetic e imposibil. Dar nu se stia atunci de Darwin si asa au aparut povesti sf. de genul arcei. Mi-au placut mai mult Legendele Olimpului decat povestile din biblie. E buna poanta cu gazele. Ce tampit Noe asta, si cand te gandesti, cica God l-a facut si l-a inspirat cu barca.

| Borgir a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care nu a strivit si mustele!

| Incubus a răspuns:

Ca sa te muste pe tine de cur (pardon scuzati... fund)

| Ion a răspuns:

Zburau laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A vrut sa astepte sa se inventeze spray-ul de tantari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu omul este singurul care are voie sa traiasca, ci si alte minuni: daca e sa te intepe vreun tantar, avand vreun virus, te-ai dus pe copcarolling on the floor dupa potop!
Si-atunci, ma intreb, ce ''puternici'' sa fim noi oamenii!

| DianaPp a răspuns:

Mai bine omora serpii. dupa mine sunt cele mai periculoase, imprevizibile si nefolositoare creaturi.