| MS13 a întrebat:

Ingropat sau incinerat (ars)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Donat toate organele posibile si incinerata.

31 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ingropat.Asa e mai normal, din pamant sunt facut in pamant trebuie sa ma intorc. Dar nu conteaza.Conteaza sufletul nu trupul.Deci sa ne ingrijim de suflet...

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mi-ar plăcea ceva în genul vikingilor, incinerare pe mare, să pluteşti încet spre apus în timp ce Jon Bon Jovi cântă Blaze of Glory...

lolita
| lolita a răspuns:

Bravo zazu, si eu prefer tot incinerat.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Îngropat.

| juniper a răspuns:

Ingropata, oricum scap ca o sa am muchi laughing

| Silvia a răspuns:

Incinerata.

| xibalba a răspuns:

Incinerata

| MisterKat a răspuns:

Nicio varianta!

| Mefisto23 a răspuns:

Greu de spus. Durerea ar fi aceeasi pentru cei dragi, dar cred ca ar fi "mai" crestinesc (daca exista un grad de comparatie pentru asta) ingropat.

| Mefisto23 a răspuns:

Zazu - am folosit ghilimele. Putem salva alte 10 vieti, si ar fi extraordinar, depinde insa cat de sanatosi suntem, nu? Nu putem generaliza.

| Ana_6509 a răspuns:

Mi-e indiferent.Tot moarta voi fi si tot acolo voi ajunge.

| Orannginna a răspuns:

Ingropata. Totusi, tin la religia in spiritul careia am fost crescuta. happy

| ela_8957 a răspuns:

Ce sadica e intrebarea astaI don't want to see. Dar daca ar fi sa aleg la varsta mea mi se pare mult mai spirituala INCINERAREA.Ingropatthinking oricum ne descompunem, sau cum se numeste si tot un fel de incinerare mai lenta estebig grin...

| ☺Clau☻ a răspuns:

Mi-as dona organele pentru a salva alte vieti.Si pe urma nu mai conteaza pentru.ca durerea tot o sa ramana in sufletele celor apropiati

| anuscha997 a răspuns:

Criogenizataadevil
Si sa ma trezesc peste vreo 500 de ani sa vad cum arata Romanaia! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incinerat.
Daca e sa ma iubeasca, o sa ma poarte mereu in sufletul lor, nu trebuie sa se duca sa planga la o cruce de lemn sau fier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incinerat. prefer sa ma fac scrum din prima decat sa putrezesc in timp big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ingropat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mai crestinesc cred ca ar fi sa putem salva alte 10 vieti, voi ce credeti? ce inseamna mai crestinesc?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer sa traiesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Resuscitat si adus la viatahee hee...congelat si expus la muzeul de personalitati in pielea goalabatting eyelashes
Intr-o piramida proprie sau sau pe una din planetele ce ne inconjoara.
Sau transat si facut amulete din minebatting eyelashes pentru sinucigasi...pentru ca eu NU ma gandesc de pe acum la moarte! Pana la urma cui ii pasa? mancare pentru pisici sau sau viermi imi e acelasi rahat, mort, fara suflare, teapan, rece ca gheata-unde vedeti voi constiinta din trupul ars sau cioplit laughing
Daca se poate sa-mi bage silicon in vene si sa devin barbat gonflabil pentru femeibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Înhumare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar mai avea importanta.Am pierdut odata pe cineva drag si cineva vroia sa-mi dea fotografii de la inmormintare dar n-am primit niciuna pentru ca o vroiam vie in inima mea.Asta as vrea de la toti cei care m-au cunoscut.Incinerat sau ingropat nu mai importa.Ma vreau viu in inimile tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ingropat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa donez toate organele posibile si sa fiu incinerata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ingropat pentru ca daca crezi in Dumnezeu sti ca dupa judecata cand toti vor fi judecati si ingerii si diavolul si noi, oamenii vor invia si vor avea si suflet si trup nemuritor.

| MS13 explică:

"În sudoarea fetei tale îţi vei mânca pâinea ta, până te vei întoarce în pământul din care eşti luat; căci pământ eşti şi în pământ te vei întoarce". (Facerea 3:19)

E as vrea sa ma intorc in tarana din care sunt creat.
Voi ce parere aveti?

| MS13 explică:

Ingropat

| tone12345 a răspuns:

Ingropat,cum e si normal