| sabygaby a întrebat:

Un cpoil de 6 luni si 3 saptamani o murit. ce se intampla e ingropat e incinerat ca chiar nu stiu am o prietena care i-a murit fratele. daca va rog imi puteti spune. cpoilu pe certificat are nume

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Pai depinde cum vor rudele copilui, dar cel mai probabil nu se va efectua incinerarea si inmormantarea.
Stiu ca slujba de inmormantare este diferita pentru copii sub 7 ani decat cum este pentru restul.Se considera ca pana la varsta aceia nu au nici un pacat, bineinteles ca mai gresesc, dar nu pacatuiesc pentru ca nu fac inca deosebire.
Cat despre copilul de 6 luni, cu siguranta daca exista ceva dupa moarte, va fi ingeras.

| AmeMiss a răspuns:

Daca e botezat o sa fie ingropat la fel ca orice om...saracutul sad

| Laura a răspuns:

Cum vrea familia.

| Lilia2621 a răspuns:

Chiar nu stiu. dar imi pare foarte rau... sarmanulsad

| danytero a răspuns:

Este ingropat