| dracu14 a întrebat:

Inteligenta are o limita dar prostia nu, corect?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Prostia e proportionala cu inteligenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Corect, practic tot ceea ce facem e doar limitarea si gestionarea propriei prostii.

| sabin89 a răspuns:

Asa cum intunericul nu este ceva, ci e lipsa luminii...Nici prostia nu este ceva, e lipsa inteligentei. Sa spui ca lipsa asta nu are limite nu prea face sens.

| irina20 a răspuns:

Amandoua-s limitate.
Su un prost nu vrea sa fie prost, nu stie ca ideile lui il fac sa para prost.El are doar o anumita parere si crede cu tarie ca ea e cea mai buna solutie.Cum face si un destept.
Ceilalti din jurul lor fac diferenta intre inteligenta si prostie, si nu stim sigur care si cum...

| sublime89 a răspuns:

Ambele au o limita, ca orice altceva.

| Exilee a răspuns:

Einstein spunea ca doua lucruri sunt infinite: Universul si prostia.

| Duucu a răspuns (pentru Exilee):

Dar despre prima se îndoia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu fie corect? Arunca o privire pe la categoria D&S. Mai ai vreo indoiala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune că și de la atâta inteligență poți să înnebunești. laughing
Păcat că la prostie nu este la fel."Dacă prostia ar durea, mulţi s-ar tăvăli în chinuri."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt e invers.

Răspuns utilizator avertizat
| Rock10 a răspuns:

Prostia clar nu are limita! Exemple: Rasismul, Nazismul, Totalitarismul, Xenofobismul etc!

| dracu14 explică (pentru Rock10):

Capitalismul,democratia,egalitatea intre popoare etc.

| SoundTHeWave a răspuns:

Fals, totul are o limita.

| KindduOullie a răspuns:

Prostia nu stiu. Nu cred ca are limitele, adica depinde de persoana cat de mult are chef sa se prosteasca

| ȘefaRaiuluiDecăzută a răspuns:

Bună.
Așa e, eu încă exist!
Doar după aceea se poate descoperi limita prostiei.
Pa, pa.