| Inferno a întrebat:

Intr-un interval de la 1 la 10, cat de rezonabili considerati ca sunteti?

13 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

| Frank51 a răspuns:

În majoritatea timpului 9, dar mai am scăpări.

| J0B0MAT a răspuns:

| ReddY25 a răspuns:

| StoicAnalysis a răspuns:

Defineste rezonabil in acest context. Nu vreau sa imi fac o perceptie gresita.

| carevaescu a răspuns:

Un om rezonabil reflectează rezonabil asupra rezonabilitatii sale și ajunge la concluzia ca nu există o valoare rezonabilă pentru rezonabilitatea sa, în afară de 5.
5 e rezonabil.

| Seba2013 a răspuns:

Cu epoca asta a fierului sunt pesimist(am decizii maximax, maximin si minimax). Doar cu epca de aur sunt opitimist. Si daca sunt optimist trebuie sa daram cladirea de fier ca sa ajunga o copie frumoasa a originalului. Trebuie parasita cosmologia lui Heraclit care spune ca creatia este dezordonata si acceptata cosmologia biblica care spune ca creatia este buna si ordonata (logos). Leibniz este optimist si spune: Lumea aceasta este cea mai bună dintre lumile posibile. Daca IIsus a avut si natura umana ci nu doar natura divina trebuie sa acceptam bunatatea creatiei. Iisus esre diada si primul principiu din creatie. El este inceputul universului si doar prin El se gaeste sensul si ordinea. Daca respingi principiul diadic nu gasesti sensul. Plotin cu Teoria procesiunii spune cum este posibil ca multiplicitatea sa procede din unitate. Numenio de Apamea accepta DOUA PRINCIPII. Doar cand acceptam si principiul cosmologic putem sa gasim scopul, sensul si functionalismul. Vacuitatea si nimicul se izoleaza orcarei intelepciuni. Nu este in stare sa vada sensul lucrurilor.

Daca Iisus face parte din natura/cosmos/univers insemna ca naturalismul are o ordine lasata de original. Ca sa gasim aceasta ordine trebuie distrusa cladirea: element cu element, masa cu masa, orbita cu orbita, camp cu camp, molecula cu molecula, conjunt cu conjunt, amestec cu amestec, compus cu compus, particula cu particula, substanta cu substanta, gen cu gen, specie cu specie, colectie cu colectie, distributie cu distributie, galaxie cu galaxie si univers cu univers ca intrgul sau totalul sa devina asemenea Logosului (ordinea lui Dumnezeu). Totul trebuie daramat, aranjat si distribuit conform Logosului. Atunci natutralismul devine o copie a originalului si se transforma in epoca de aur. Deci cu aceasta zidire sau paradigma sunt pesimist pentru ca este dorinta Demiurgului Intunericului. Sunt opitimist doar cu Logosul si cu structura lui. Demirugul nu stie sa structureze ci doar sa orbeasca oamenii ca sa nu vada ordindea si frumusetea universului.

Deci nu mai sunt pesimist, negativ si austeric. Ci sunt o piatra care loveste si darama toata cladirea. Nu piatra pamanteasca ci corp ceresc ca sa intram si in probleme astronomice.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Căteodată 10, alteori 0. Depide de starea emoțională

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 cu indulgenta!

| Xox0 a răspuns:

6 deoarece trec printr-o perioada stresanta

| EestiSodalane a răspuns:

| Zxcv6 a răspuns:

Depinde cam 8-10

| monelinio a răspuns:

Sincer intre 3 si 8