| RAY a întrebat:

Daca te-ai duce intr-un univers care are 200 de miliarde de galaxii iar fiecare galaxie are miliarde de stele,planete,este guvernat de o lege simpla cauza -efect, peste tot ai vedea ca totul a pornit de la simplu spre complex, ai putea crede ca un creator a aparut din nimic si a creat absolut totul din nimic?

Daca te-ai duce pe o planeta pustie si ai gasi o rotita de ceasornic, ai putea spune ca s-a creat din intamplare?

Normal ca nu ai crede ca a fost la intamplare, daca ai ramas repetent la scoala poti sa crezi ca stiinta afirma asa ceva, in plus sa ai o gandire irationala.

De la mai putin complex spre mult mai complex nu inseamna de la simplu spre mult mai complex
dar ce inseamna? Inseamna de la simplu spre complex.

Sa-mi arate si mie cineva o vietate foarte simpla sau un organism viu foarte simplu de la care ar fi evoluat in 3.8 miliarde de ani toate celelalte forme complexe de viata

Poti vedea fosile care demonstreaza evolutia si da sunt destule care demonstreaza ca viata era simpla, de ce oare nici un savant crestin nu a gasit in epoca cambriana un organism complex? De ce oare s-au gasit animale care numai exista? Faza cu potopul pica pentru ca noe a salvat toate animalele
https://ro.wikipedia.org/wiki/Cambrian plus poti vedea bureti niste organisme simple care traiesc mult si bine

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Man, nu te contrazice cu un om prost, caci te reduce la nivelul lui, si te bate cu experienta. ''De la simplu la complex'' inseamna ca trecem de la A la B, A fiind MAI SIMPLU decat B, adica relativ mai simplu; asa ca A poate fi oricat de complex. Hai sa mergem mai departe, ''lasa mortii sa-si ingroape mortii lor'', si cand vor gasi un iepure in Pre Cambrian mai vorbim.

| RAY explică (pentru minrest):

Corect

| RAY explică (pentru minrest):

Esti on?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Salut, man. Iesisem.

| RAY explică (pentru minrest):

Mai intri pe blog?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Tu scrie, man, ca intru eu pana la urma.