| ƛƝƊƦЄЄƛ a întrebat:

La ce folosesc muştele?

Răspuns Câştigător
| dragos9234 a răspuns:

Toate insectele zburatoare polenizeaza florile.
Daca o musca se aseaza pe o floare va lua pe picioare polen de la acea floare iar cand se aseaza pe o alta polenul de la prima floare va ramane pe cea din urma.

13 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Nu ştiu la ce le folosiţi voi,dar eu le prind cu plasa,le pun în cârlig şi pescuiesc obleţi cu ele.
Am auzit că prin Asia se mănâncă supă de muşte,sau ceva de genul.
Oricum,aş putea trăi şi fără ele,pot prinde obleţi şi cu viermi,dar şi ăia, îs făcuţi tot de muşte, deci, pentru pescari, muştele contează.

| dragos9234 a răspuns:

Polenizeaza florile
.

| ƛƝƊƦЄЄƛ explică (pentru dragos9234):

Da? Credeam că albinele fac asta.

| dragos9234 a răspuns (pentru ƛƝƊƦЄЄƛ):

Toate insectele zburatoare polenizeaza florile.
Daca o musca se aseaza pe o floare va lua pe picioare polen de la acea floare iar cand se aseaza pe o alta polenul de la prima floare va ramane pe cea din urma.

| OOOLEOOO a răspuns:

Sa le palesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru unele flori de câmp, muştele sunt polenizatori mai importanţi decât albinele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ecosistem.

| iKeel a răspuns:

La adunarea căca****i.

| bmerry a răspuns:

La nimic, ele, paianjenii si orice alte scarbosenii ale lumii sunt complet inutile.Sa ne sece pe noi.

| Reek54 a răspuns (pentru bmerry):

Fiecare scarbosenie are rolul ei pe pamant, unii oameni sunt mult mai scarbosi decat mustele.

| Alikke a răspuns:

Broastele au nevoie de mancare.
*om nom nom nom*

| Answer17 a răspuns:

Ne enerveaza pe noi...hee hee

| R0CA19 a răspuns:

Hrana pentru tetrapode [printre care si reptile]

| DeXz2010 a răspuns:

Pentru a face acei viermi pentru pescuit