| amariEi2001 a întrebat:

La ce materii dau teza pe profilul de Stiinte sociale, dar bacul?

1 răspuns:
| Bonniie a răspuns:

La Științe sociale se dau următoarele teze:
Teză la Limba și Literatura Română
Teză la Limba Engleză
Teză la Istorie/ Geografie (la alegere)
Teză la Științe socio-umane (Logică si argumentare în clasa a IX-a, Psihologie în clasa a X-a, Economie sau Sociologie în clasa a XI-a, Filosofie în clasa a XII-a)
Iar la bacalaureat:
Competențe: Limba Română, o limbă străină și Competențe Digitale-TIC
Proba scrisă: Limba şi literatura română, Istorie (materia din clasa a XII-a) și o materie la alegere dintre: Geografie, Logică şi argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie, Filozofie.