| AntoniaOrman a întrebat:

Din ce materii se da bacul la profilul stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Probe scrise, mai exact cele care contribuie la medie sunt: romana, istorie si o materie la alegere dintre: geografie, logica, psihologie, economie, filosofie si sociologie.
O sa mai ai si proba orala la romana, competente digitale(ca la orele de TIC) si competente la o limba straina studiata(pe care, bineinteles, tot tu o alegi). La astea primesti doar calificative si nu contribuie in niciun fel la medie.

7 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Romana, engleza/franceza/germana sau ce ai facut tu in liceu, geografie/istorie/psihologie la alegere.

| anamariarot a răspuns (pentru alex495):

Nu mai raspundeti daca sunteti pe langa. La uman istoria e obligatorie.

| alex495 a răspuns (pentru anamariarot):

Am scris de la mine, e clar ca ai dat copy paste de pe EDU sau de pe alt site...

| anamariarot a răspuns (pentru alex495):

Esti tu asa sigur? laughing Am facut un liceu cu profil teoretic, la simulari am stat in banca cu persoane de la uman, am avut prieteni la uman si chiar la stiri cand se vorbeste despre bacalaureat, se precizeaza ca matematica si istoria sunt obligatorii in functie de profil. Dar na, ce sa faci, daca tu esti pe langa, neaparat nu stie nici celalalt.
Se pune problema multor subiecte aici pe care nu le cunosc si nu imi dau cu parerea, ca poate zic vreo porcarie si nu cred ca are rost sa dezinformez pe cineva care cauta un raspuns. Te sfatuiesc sa faci la fel

| alex495 a răspuns (pentru anamariarot):

Ai dat copy paste si acum bagi abureala aici ca ai prieteni si din astea. Nu am dezinformat cu nimic, am omis neintentionat cateva materii pe care oricum nu le ar fi ales

| anamariarot a răspuns (pentru alex495):

Da, da, sigur. De unde stii ce alegere face fiecare? Si chiar daca as fi dat copy paste de undeva, care ar fi problema, atat timp cat nu dezinformez omul?

| AdeeMee a răspuns:

Romana, Istorie, Geografie/logica/psihologie/economie/ filozofie (la alegere) si engleza dar sunt doar competente deci nu scade/aduna cu nimic bacul, nu se da diploma.