| Flav a întrebat:

La ora când mă visam vultur, am avut probleme mai urgente, care m-au transformat în cârtiţă. [ Octavian Paler ]
Ati avut momente cand v-ati simtit "cartite"? Povestiti intamplarea, starea.

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Sunt mai mult cartita decat vultur, oricat ma chinui sa-mi scutur blana. Prea multe obligatii, infinite griji, prea putin timp pentru ganduri luminoase. Ars gratia artis? Doar in sferturile de ora din metrou, minutele din noapte premergatoare somnului si franturile de week-end in care nu trebuie sa lucrez, sa pregatesc un proiect, sa fac curatenie sau sa platesc taxele. Si si atunci, dureros de des, doar gandul gandului ce ar trebui sa fie, schita mentala a unui poem ce ar putea fi frumos, argumentele posibile ale unui nou capitol din teza de doctorat sau microconceptul unei potential A4, in tusuri colorate si acuarela.

3 răspunsuri:
| friedaka a răspuns:

Da, n-am mai apucat decat putin sa fiu vultur, m-au tras cartitele de aripi....si m-am lasat...si-mi pare rau.

| DoomNEzeu a răspuns:

Nici nu stiu cu ce se mananca starea cartita...eu am fost lup laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In state cartita este un om care face sapaturi in institutia in care lucreaza. Cauta secrete si le divulga sau le ofera dusmanilor.