| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Voi ati avut momente când v-ati simțit singuri? Perioade când nu mai aveați niciun prieten? Povestiți-mi

Răspuns Câştigător
| TheWolfOficial1 a răspuns:

Poti sa te simti singur ori sa fii singur si sa te simti singur. M-am mai simtit asa, dar am invatat sa apreciez si singuratatea. Am un sfat, dar nu stiu cat de bun iti va fi. Chiar si cand te simti singur/a, aminteste-ti ca te ai pe tine. Cand nu e nimeni sa te ridice, poti fi tu acela.
Eu am invatat asta dupa experienta. Nu se compara cu atunci cand e altcineva acolo, dar este ceva. Singuratatea nu ar fi un sentiment placut, dar poate sa fie si pentru ca nu lasi oamenii sa te cunoasca si chiar daca te intelegi bine cu ei, tu stii ca ei nu stiu cine esti, si asta te face simti singur/a. Eu nu las oamenii sa ma ma vada prea clar si momentan nu am nici un prieten care sa ma cunoasca bine. La momentul actual trag sa schimb cate ceva si trag de mine. Timpul trece si chiar daca chestiile nu dau roade acum, peste ceva timp va fi altfel. Am avut o perioada naspa in trecut, eu stiu ce era in capul meu atunci. Uite ca am trait sa scriu si asta. Ce nu pare ca trece, trece asa cum si lucurile bune si cele rele trec. Tine de cum ne mentinem si de mai multe chestii. Cert este ca trece si ca lucuruile vor avea sa se linisteasca mai devreme sau mai tarziu.
Nu prea am raspuns, dar sper ca se pune :") have a good night

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, am avut. Am plâns și am căutat.

| Sofer a răspuns:

Singur ma simt si acum. de prieteni nici sa nu mai vorbesc ca parca nu ar exista. Nu mai am prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de cateva luni sunt singur si sigur ca voi fi in continuare singur big grin

| Tpuuser4 a răspuns:

Da am avut cred ca fiecare din noi are Interesant e ca atunci cand esti singur consideri ca stare prin care treci e de nedescris groaznică chiar dar apoi ajungi sa afli ca multa lume trece prin asa ceva
Cred ca e important sa înțelegi ca intr-un final o sa duca la o oarecare maturizare emoțională