| angel10 a întrebat:

Levitatia: adevar sau fictiune? Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Am fost o vreme la yoga... orice e posibil...secretul consta in credinta si in perseverare de ani de zile...bineinteles sub indrumarea unui cunoscator al acestei realitati incredibile multora... furnica ce e pe un copac in padure...si la 100 m este un om spune asa :nu exista om...pentru ea nu exista ca n-o vede...cam asa si cu levitatia pina nu ai vazut si nu e un fenomen p[opular ca muzica usoara sau sportul... e incredibil... dar de aceea exista...

15 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Adevar, se poate levita trebuie doar sa nu te gandesti la nimic, atunci vei simti o stare de fericire si vei "topai" apoi cand corpul tau se va obisnui vei putea levita

| Silvia a răspuns:

Fictiunewinking

| alexdop21 a răspuns:

Pai eu zic ca e fictiune pentru ca nu am vazut pe nimeni sa faca asta inca, dar nu stiu ce sa cred ca e usor bizar pentru ca am vazut ce poate face un calugar shaolin, live, si nu cred ca e imposibil pentru unu ca ala, adica omu` e tare rau!

| adyth a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic... dar personal, nu cred big grin

| Andreea24 a răspuns:

Fictiune. Ce fac tipi ca Johannes, David Blane sau David Copperfield(sau facea candva) este pura fictiune, tocmai in asta consta talentul lor, in maiestria cu care ne pacalesc pe noi si ne fac sa credem ca totul este adevarathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice încalcă legile fizicii e ficțiune. Levitația inclusă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fictiune! http://www.youtube.com/watch?v=YYMFwrBn9qI&feature=fvw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E la fel de adevarata ca notiunea de "Dumnezeu". Cine crede in Dumnezeu trebuie sa fie de acord ca levitatia e realitate, cine nu crede, ca e fictiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e existenta Levitatia precum si alte chestii gen: telechinezia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Levitatia ca si caracteristica a omului exista, este un adevar. Insa toate puterile de si le-ar insusi omul si pe Dumnezeu care este dragoste nu Il are, nimic nu este. Aceasta o zice Hristos Dumnezeu prin sfantul Sau apostol Pavel.-- 1 Corinteni, cap 13--. Deci iubirea sa o punem noi in practica in viata noastra, si toate celelate se vor aduga noua. Nu exista implinire desavarsita fara Dragoste. Poate ca unii chiar pot sa leviteze sau mai stiu eu ce, dar daca nu il marturiseste pe Hristos Dumnezeu prin cuvant si fapta in viata lor, nu sunt decat niste amagitori care cauta sa amageasca si sa piarda cat mai multi oameni cu putinta. Dar, adevarata putere este Iubirea, care niciodata nu cade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevar

| Timishan a răspuns:

E adevarat ca este o fictiune, levitatia,... iar mie mi-ar placea sa pot merge pe apa, si acolo unde dau de o suprafata mare de uscat, ca sa nu o ocolesc, mi-ar placea s-o sar, precum Hulk. big grin Cred ca-i mai faina imbinarea celor doua optiuni de deplasare decat levitarea.winking

| tynatwine a răspuns:

Adevar... daca parerea voastra e alta am eu o intrebare : Existenta voastra (TU) : Adevar sau fictiune? uite o intrebare la care vreau sa aflu raspunswinking

| necunoscutul a răspuns:

Daca omul s-a nascut orb, si nu ar vedea, nu ar putea nimeni sa-l faca sa vada lucrurii,(sa-l amageasca) asa este si cu levitatia magie.