| Crysty_9003 a întrebat:

Levitatia este pacat >?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

E un fenomen foarte controversat, parerile sunt impartite.
Fenomenul levitatiei a fost privit din perspective diferite pe doua continente care descriu culturi foarte diferite: Europa si Asia. In vreme ce pe "batranul continent" levitatia era un fenomen demonic (desi cel mai des "posedatii" erau chiar clerici), in Asia era o adevarata arta, pe care doar cei initiati si experimentati o puteau practica. In religiile orientale, una dintre diferentele semnificative dintre zei si oameni era aceea ca primii posedau darul zborului. Desi, aparent fara nicio explicatie, multi muritori au invatat, de-a lungul timpului, tehnicile artei unice a levitatiei. Brahmani, yoghini, pustnici, magicieni si fakiri si-au impresionat audienta cu abilitatile lor, infruntand gravitatia si incalcand multe reguli ale fizicii.
mai multe citește aici
- http://www.descopera.ro/......e-demonica
- http://amira-paranormal.blogspot.com/2010/03/levitatia.html