| anonim_4396 a întrebat:

Luati in considerare mai mult explicatiile complicate/elaborate sau pe cele simple si la obiect?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

De obicei apreciez explicatiile mai simple si la obiect. Cum a zis si Einstein, daca nu poti explica ceva intr-un mod simplu atunci inseamna ca nu intelegi suficient de bine nici tu ce vrei sa explici.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Un destept Einstein asta happy

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Putin spus laughing

11 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Cele simple si la obiect, logic....degeaba este complicat si elaborat daca deviaza de la subiect sau daca este copy - paste doar pentru a-ti arata tie utilizatorului ceva ce stiai deja. Pentru cele complicate si elaborate care nu sunt copy-paste cer mai multe detalii, mai multe explicatii pentru a ma convinge de faptul ca userul respectiv chiar stie despre ce vorbeste.

PS: Insa cele mai bune sunt explicatiile complicate, elaborate si totodata la obiect pe care NU le inteleg! Alea le iau cel mai adesea in considerare, pentru ca desi am 23 de ani, inca imi place sa invat.

| KodrutZ a răspuns:

Buna intrebare, depinde de caz. Iti dai seama ca tendinta generala e sa te uiti in primul rind la ce pare mai simplu, nu? Acum depinde de fiecare dintre noi cum reuseste sa isi estompeze aceasta tendinta.
In cazul meu, depinde foarte mult CINE imi explica. In unele cazuri, stiu de la inceput ca va fi vorba de o explicatie lunga si fara sens, in altele stiu ca merita sa fiu atent inca de la inceput.

| zurick a răspuns:

De obicei pe alea simple, eu iau in considerare nu mai explicatiile pe care le-nteleg

| ErrorFound a răspuns:

Vreau ca explicatia sa fie cat mai concisa, dar sa contina detaliile importante.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Sti bancul acela cand la un divort a fost adus un martor mai in varsta? al care zicea. cu peredea fara perdea i-am vazut cum se fu..garea, care varianta o preferi?

| Hombre a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Sigur ca fugareala o vrea ca-i place sportulwinking

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Tot cu caprele te mentii asa in forma? happy

| BlueViP a răspuns:

Cele simple, daca simt nevoia sa cer o lamurire, o fac.

| AndreJe99 a răspuns:

Depinde.Dacă mă grăbesc pe cele simple şi la obiect, dacă nu pe cele lungi.