| ErrorFound a întrebat:

M-a uimit aceasta stire gasita fix pe TPU. Cititi si voi:http://www.libertatea.ro/......56980.html
Vreau sa mentionez ca un scenariu asemanator ar fi experimentul Philadelphia facut de Einstein si Tesla impreuna cu armata americana.

Am 4 scenarii in minte:
--Cum au spus in stire, un criminal a directionat avionul cu o telecomanda dupa ce a omorat pasagerii(scenariu foarte costisitor pentru un singur portofel+cafeaua era calda si se serveste dupa ce avionul ajunge la inaltimea de croaziera)

--Scenariu asemanator experimentului Philadelphia-posibil, nu pot explica numic.

--O gaura de vierme(daca asa ceva ar exista-totusi, asta nu explica aterizarea avionului in siguranta fara pilot-spune ca toti erau scheleti).

--Extraterestrii(cel mai credibil scenariu fiindca daca sunt avansati ar putea controla aeronava fara un pilot si ar explica si mentinerea cafelei calde si a ziarelor intregi dupa atata timp).

Voi ce credeti?

23 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Asa scenarii, scenarii...happy. Sunt extrem de sceptic in privinta stirii din mai multe motive:
1) scenariul pica din start, trebuie sa fi un criminal al naibii de ciudat si de bogat.
2) experimentul Philadelphia sincer nu il cunosc
3) ai spus deja tu
4) Tot sunt sceptic, bineinteles ca nu pot sa ma raportez la mentalitatea si comportamentul meu uman pentru a descrie extraterestrii, dar totusi niste fiinte mult mai inteligente decat tine sa faca asa ceva si sa lase si,, urme''?!

Eu nu cred.

| ErrorFound explică (pentru Dreamer):

De aceea am luat fiecare caz in parte si l-am argumentat. Asteptam si parerile voastre si vad ca de fapt tinde spre un tabloid. happy

| Kaℓi a răspuns:

Oh, da. O stire de pe Libertateawinking foarte credibila!

| ErrorFound explică (pentru Kaℓi):

Mda...poate ca ai dreptate. happy

| Încrucişătorul a răspuns:

Te-as fi luat in serios daca nu ai fi postat link-ul dintr-un tabloid.

| Aiwendil a răspuns:

Chestia ca e opera unui crimimnl e aiurea.Adica sa rapesti tu un avion din 1946 si apoi sa-l faci sa apara peste 47 de ani? Pai daca crimanul avea vreo 30 de ani cand a facut acest lucru, de ce sa astepte 47 de ani, cand el ar avea 77 ani sa inapoieze avionul? E total fara logica.
Chiar daca cred in extraterestrii acesta varianta cade.Pentru ca de obicei cand acestia te rapesc exista doua variante:1.te iau pe planeta lor sau 2. te iau si te studiaza si te inapoiaza, dar viu, nu mort
Varianta cu gaura de vierme o cred cel mai mult pentru ca am mai citit astfel de povesti cu astfel de disparitii si peste cativa ani apare din senin.Ba ar putea explica de ce mu s-au prabusit avionul pentru ca e un fel de calatorie in timp si spatiu, dar intr-un timp si spatiu nedefinit.Iar cand s-au intors pe pamant si-a reluat cursul pe care l-a avut inainte sa dispara.Nu te-ai uitat la Inapoi in viitor? Acolo explica ca daca ai pleat fi de la ora 8 din prezent te vei intoarce tot la ora 8 la fel si pentru luna si an.
M-au trecut fiorii cand am citit acest articol.Iti dai seama sa te trezesti cu un avion din 1946 sa apara din senin, sa fi la centrul de control de la avioane si sa vei pe radar cum apare un nou avion? Ciudat, nu? Lumea e plina de mistere si imi place acest lucru. big grin

| ErrorFound explică (pentru Aiwendil):

Da, dar imediat ce ieseau din gaura de vierme, imbatraneau, nu asteptau sa atinga solul, nu crezi? Cum au aterizat fara pilot?

| Aiwendil a răspuns (pentru ErrorFound):

Chiar nu stiu.Nu-mi trece prin minte nimic.Pai cam asta se poate numi o minune pentru ca avionul se putea prabusi.Cine stie ce?

| sublime89 a răspuns:

Asta e o poveste veche, si doar atat. Nu sunt dovezi. De ce nu avem o filmare sau poze din interiorul avionului?

| ErrorFound explică (pentru sublime89):

Cand a fost implementata prezenta cutiilor negre in avioanele civile? thinking

| sublime89 a răspuns (pentru ErrorFound):

Prin anii 50'.

| ErrorFound explică (pentru sublime89):

Si daca pasagerii erau schelete cine vroiai sa filmeze? Banuiesc ca nu erau nici milionari sa aiba aparate de filmat. happy

| sublime89 a răspuns (pentru ErrorFound):

Nu pasagerii laughing Aia care au descoperit avionul. Nu crezi ca ar fi trebuit sa le treaca prin minte s-o faca? Adica, iti aterizeaza pe aeroport un avion pilotat de un schelet si plin de cadavre, si tu nu il arati nicicum lumii? laughing

| ErrorFound explică (pentru sublime89):

Experimentul Philadelphia a fost inregistrat? happy
OZN-ul de la Roswell a fost dat publicitatii?
A fost inregistrata construirea avionului Black Bird?
Se filmeaza in Area 51? happy
Musamalizare...

| sublime89 a răspuns (pentru ErrorFound):

Dar tu nu te gandesti putin, cum sa aterizeze un avion fara pilot? laughing asta presupunand ca si capitanul era schelet deja.

| ErrorFound explică (pentru sublime89):

Eu ce mamica lui Skaraotki am bolborosit mai sus? Extraterestrii, telecomenzi...
Sau poate a fost doar o gluma...

| sublime89 a răspuns (pentru ErrorFound):

O gluma proasta.

| LordBolton a răspuns (pentru ErrorFound):

Totusi scenariul asta seamana la realitate cu inregistrarea legata de o disparitie de oameni (care proaababil au fost rapiti de o creatura stranie) dintr-o intreare pusa de mine.

| dodicuta a răspuns:

In legatura cu cafeaua. Daca ar fi pus-o inainte de a decola(daca acel criminal ar fi facut aceasta farsa), s-ar fi varsat.Eu cred ca sunt extraterestri.Ce ma bucur ca mai e cineva care crede ca exista extraterestri! Nu-i baga in seama pe restul si vorbele lor fara logica.Sincer, daca ar fi o poveste inventata, ce scop ar fi o facatura ar costa prea mult si chiar daca ai publica-o nu ai scoate atatia bani.

| ErrorFound explică (pentru dodicuta):

Nu, pana la urma seamana prea mult cu un tabloid pentru a fi altceva.

| Bufferia a răspuns:

Teoetic daca ar fi trecut printr-o gaura neagra atunci ar fi fost suspendata imbatranirea ceia ce se numeste dilatarea timpului, totusi ca sa creeze o gaura neagra ar fi trebuit sa mearga cu 300 000 km/s sau mai mult ceia ce este imposibil caci atat este viteza lumini, iar despre cafeaua calda si ziare pot spune ca au ramas asa din cauza facptului ca daca prima oara a fost viteza lumini oameni au murit iar cafeaua si ziarele s-au racit si invechit dar atunci cand au trecut prin gaura neagra particularitati din ele s-au regenerat provocand astfel inca cafeaua sa fie calda iar ziarel intacte

sfarsit. asta cred eu, apropo e doar o concluzie am 13 ani am pus laolalta lectile la fizica si mi-a dat asta

| ErrorFound explică (pentru Bufferia):

Totusi, asta nu explica aterizarea in siguranta a aeronavei.