| Udar a întrebat:

Magia poate exista la fel ca in Harry Potter? da sau nu.

20 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Magia exista si ne inconjoara. Insa nu cum crezi tu. Nu ca in Harry Potter. Acest subiect trebuie privit mai atent, in profunzime pentru a-l intelege.
Uita-te si aici : http://www.TPU.ro/......ot-invata/

| thealchemist a răspuns:

Da, oarecum. nimic asa de spectaculos, dar exista.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Există un sâmbure de adevăr în fiecare poveste-şi nu mă refer la Harry Potter, ci la poveştile despre magie în general-dar nu cred că iniţiaţii lasă pe oricine să arunce o privire dincolo de vălul de mister... iar dacă e vorba de magie întunecată...nici nu vreau să văd prea de aproape! Oricum nu cred că magia se poate învăţa de pe internet, ca şi cum te-ai apuca de origami ori ceva asemănător, până şi-n cărţi şi filme ne arată manuscrise vechi misterioase, pergamente ori antice papirusuri pline de formule şi simboluri ciudate.

| alecs871 a răspuns:

Da, exista magie, eu nu ma duc la munca cu RATB, ma duc cu Nimbus 2000.
Magie nu exista, ci doar "iluzii". Sunt multe videoclipuri, mai ales cu David Blaine, omul merge pe apa, zboara... sunt toate facute si toti din jur sunt tot actori ca si el.

| alexutzu00791 a răspuns:

As fi vrut sa raspund exact ca marius. Cauta pe net, ce am fi putut face cu un creier folosit 100%. Cuvantul magie totusi e cam aiuristic.

| Aero a răspuns:

In Harry Potter e fictiune oricum. Magia, daca exista, nu e cu efecte vizuale/speciale(ca in HPlaughing gen cand Voldemort arunca vraja Avada Kedavra). In Harry Potter e doar fictiune. Multi nu inteleg asta si tot acuza ca filmele/cartile sunt pline de satanism, iar scriitoarea e sefa satanismului, de ce nu cautati pe google sa vedeti ce scriu niste orbi(minti bolnave, nu stiu cum sa le zic...cautati ceva de genul "harry potter periculos /satanism etc.") despre harry potter.

| dorinaugustin a răspuns:

Nu poate...happy

| ILikeToKnow a răspuns:

As fi incantata daca ar fi, dar nu prea cred sa fie.Sau poate e...si noi suntem Incuiati si nu ne dam seama laughing

| Abcfunny a răspuns:

Evident ca nu

| Rezzo a răspuns:

@bacemi intrebarea este pusa de aceeasi persoana.
Nu, magia nu poate exista la fel ca in Harry Potter

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma, noi suntem incuiati. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca magia exista, dar nu la fel ca in Harry Potter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scriitoarea harry potter satanista. face parte dintr-o gruparee satanista din londra care invata adolescentii sa invete limba serpilor si tehnici sataniste.credeti-ma,stiu ce va zic. din asta are mare succes.si credeti ca profesorii filmului au nume la nimereala?straight faceun profesor din film are numele celui care a infiintat accea grupare satanica.si va mai zic da aici cred ca ma insel.printesa diana a murit deoarece a aflat ca elisabeta este un bazilisclaughing)aici ma bufnit rasu cand am auzit da va zic ca poate va intereseaza.stiu ca o sa ma credeti nebunlaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oi fi eu cel mai mare fan harry potter dar nu cred ca exista mag
ia ca in filme sunt trucaje

| Aliyaa a răspuns:

Nu!

| elizasedai a răspuns:

Mah.magie a existat demult pe vremea lui Merlin pot spune ... cine stie , poate ca este si acum dar nu ne putem da noi seama :-s oricum raspunsul meu ar fi intre da si nu

| elizasedai a răspuns:

Mah.magie a existat demult pe vremea lui Merlin pot spune... cine stie, poate ca este si acum dar nu ne putem da noi seama :-s oricum raspunsul meu ar fi intre da si nu

| Iuliss a răspuns:

Nu

| marioas a răspuns:

Da! Dar cand o sa ne folosim creierul la capacitateade 100%!