| Flav a întrebat:

Mai are valori Romania in ziua de astazi? Sau traim din amintirile nemuritoare ale lui Creanga, Eminescu sau Caragiale?

16 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Normal ca mai are valori.Gica Hagi, Emil Cioran, Nadia Comanescu, Petre Tutea, sunt putinele valori pe care le enumar deoarece acum nu-mi vin in minte.Valori exista, putine, dar exista, din fericire.

| mamasiita a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Pai valoarea ta se numeste nadia comaneci

| Razvan a răspuns:

Adevaratele valori ale tarii pleaca in alte tari unde sunt cu adevarat apreciati.De fapt noi suntem o societate a la Caragiale.Regret faptul ca marele maestru a trecut in nefiinta, daca ar fi trait acum ar fi avut ce scriehee hee

| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta exista valori. Din pacate nu le cunoastem.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Mie mi-au placut mult 1001 nopti cu seherezada. Intelego la ce ma refer. Si ca sa-ti raspund, NU. Nu mai au romanii valori, daramite "comunitatea: numita Romania.

| Floreenofficial a răspuns:

Valori mai avem cu siguranta! Doar ca sunt din ce in ce mai putine!sad

| Apollon a răspuns:

Romaia a avut si va avea mereu valori. Din pacate in momentul de fata valorile sunt bruiate de prea multele non-valori, iar din cauza aceasta accesul la ele ne este ingreunat.

"After every storm the sun will smile; for every problem there is a solution, and the soul's indefeasible duty is to be of good cheer. "
William R. Alger

Cheer up, mate! happy

| FOCUS a răspuns:

Cei pe care i-ai enumerat sunt valori interne, daca-mi zici un chinez care a auzit de ei esti tare, dar de Nadia Comanici, Gheorghe Hagi, 2 luni trei saptamani si patru zile etc., nu vad cu ce ne-am lauda, sigur ca avem valori, doar pentru noi, romanii, Cartarescu, Beligan, Florin Piersic, nu stiu de ce te-ai referit numai la poeti si prozatori? precum stie toata lumea si tu esti o valoare a acestui site, Paste Fericit!

| deejayra a răspuns:

In Romania nu se promoveaza talentul...il doare pe Base fix in orificiul anal de valori si talente. Daca cineva vrea sa se faca remarcat sa plece in strainatate unde sunt scoli speciale pentru antrenarea talentului.In Romania se promoveaza doar prostia si maneaua... mi-e scarba sa ma mai uit si la televizor. E imposibil sa existe atat de multi prosti intr-o tara atat de mica
Ce-ti doresc eu tie, dulce Romanie...
Pacat de oamenii aia care au murit saracii in 89, ca au murit degeaba.RIP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Romania e o tara plina de valori. Este o piata pentru tarile care isi permit si fac oferta cea mai buna pentru acesti tineri cu valoare(sa zicem) din Romania. Mereu Romania va fi o piata de tinere talente. Insa pe teritoriul Romaniei, acesti oameni, acesti tineri, sunt acoperiti, sunt inalturati de pe scena, din primul plan, acolo unde le este loc; De catre cine? Vedem prea bine...
Sper ca in 2011 sa reusim sa implicam si Romania in proiectul nostru de dezvoltare si sustinere a tinerelor talente. Sunt foarte multi copii cu potential, oameni inteligenti. Eu cred in continuare in romanii care isi respecta unicitatea.
Poporul roman este unul dintre cele mai inteligente. Insa nu stim sa profitam de acest dar, talent si la multi se iroseste. Sau apar zi de zi noi personaje care distrug vise si sperante.
Cred in Romania plina de valori!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are Romania valori. Se dezic de ridicolul emis prin toate canalele media. Romanii, oamenii in general, nu-s pregatiti pentru adevaratele valori. Astfel, valorile adevarate se nasc dupa ce mor, din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevaratele valori sint dincolo de fatada banului.Si daca banul sta paravan intre valori si privirile noastre tind sa cred ca le vom vedea doar cind se va narui paravanul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valori sunt dar prea putine sunt gasite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevaratele valori se vor ascunde sub cortina, timide, fara nicio intentie de popularitatea ci doar aprecierea muncii lor. Sunt foarte multi si sunt sigura ca vor continua sa existe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare om din Romania are valoarea sa: DA exista valori.
Cred ca tu vrei sa intrebi despre valorii recunoscute.
Eventual persoane publice de valoare. Nu-i asa?
Da - sunt si persoane publice valoroase, doar ca nu sunt considerati ca atare, pentru simplul motiv ca fioecare din noi are alta scala de valori. Avem nevoie de mai multa autoeducatie, de studiu, sa ne schimbam pe noi insine incet-incet.
Sarbatori fericite tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania se vor face remarcate valorile atunci cand,, 3 homosexuali,, vor cantari mai putin decat 1 LEU.Atunci vom trai bine.